הגר"ש עמאר: "ניסיתי לתווך אך הצדדים עקשניים"

הרשל"צ ורבה של העיר ירושלים הרב משה שלמה עמאר מתייחס הבוקר להקפאת מתווה הכותל, חוק הגיור וגל על הנסיון לתווך ב"משבר הדסה"

הראשל"צ רבה של י-ם הגאון הרב עמאר שליט"א חושף לראשונה את מעורבותו בנושא משבר הדסה .

לדבריו הצדדים הגיעו לפניו במטרה שינסה לגשר בין הניצים אך לא עלה בידו בגלל עקשנותם של שני הצדדים :"ניסיתי לפני חודש וחצי לתווך במשבר, הצעתי הצעות אבל היו עקשניים בכל הצדדים, המו"מ היה קשה ואי אפשר לפרט מה היה שם, אם הם חושבים שאני יכול לעזור אני מזמין אותם אלי הביתה"

בנושא מתווה הכותל שהוקפא לנוכח כך שהוא עצמו מבין שבכך לא תמה הפרשה הזו אומר הרב :" הקפאת המתווה זו בשורה טובה אי אפשר לדעת, מה יהיה ,כי זו רק תחילת הדרך, אני מבקש מראש הממשלה לאזור עוז וגבורה גם בהמשך הדרך ללא היסוס נגד הרפורמים".

הרב לא חוסך בשבחו של ראש הממשלה כיצד עמד על דעתו גם אל מול נשיא ארה"ב {אובמה} וגם אל מול הרפורמים ובכך תלה את הצלחתו של נתניהו ובירכו שימשיך להצליח גם בעתיד: "הוא ידע להוכיח שהוא עומד בעוז בסנט נגד נשיא ארה"ב דאז, גם כאן ייקח לו גבורה ועוז נגד הרפורמים ויצליח ".

לדעתו הרפורמים שנלחמים על הגיור מטרתם אחת-להרוס את העם היהודי ,היות שמעשיהם אינם עולים בקנה אחד עם היהדות : "משחקים בגיור כאילו היה מונופול, בעוד "רבאיים" שמחתנים יהודים עם גויים ,הם לא באמת צריכים את הגיור, הם רוצים רק להרוס את העם היהודי".

יחד עם זאת הרב לא הסתיר שאינו שבע רצון עדיין מנושא חוק הגיור ולא ניתן לומר שהיהדות האורתודוקסית יכולה לנוח בנושא זה על עלי הדפנה, אך גם לדעתו של הרב מדובר ברע במיעוטו :" אמרתי שזה לא החוק שאליו אנחנו שואפים, אותם שהסכימו לזה , כנראה רואים בכך את הרע במיעוטו. מעבר לזה, וודאי לא שייך ואסור להסכים לגיורים אחרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.