הראשל"צ הרב יצחק יוסף תוקף את "ידיעות אחרונות": "אני יתיר חזיר? אשת איש"? – צפו בוידאו

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף תקף הערב בחריפות את עיתון 'ידיעות אחרונות' בכנס רבנים  שהתקיים  הבוקר (רביעי) בירושלים.
הכנס מוקדש השנה לזכרו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל אשר עודד את המפעל הגדול של יישום משפטי התורה הלכה למעשה, מי שעומד בראש המפעל  הוא רבה של קרית אונו  הרה"ג רצון ערוסי שליט"א.

הרב יוסף פתח את מסכת הנואמים בכנס ואמר,  "עכשיו חזרתי מישיבה של הועדה למינוי דיינים, אחד הבכירים שם אמר לי שצריך לבחור דיינים שיש להם כוח דהיתרא כאלה כבית הלל ולא כבית שמאי". הוא אמר.

כאן עבר הרשל"צ להתקפה חסרת תקדים על העיתון של המדינה ידיעות אחרונות, "לפני שבועים – כתבו עלי כתבה שלמה בעיתון 'ידיעות אחרונות', כתבו שאני 'בית שמאי' ואבא זצ"ל היה בית הלל . הם לא קראו את כל הפסקים שלי, ואת ילקוט יוסף,  הם קראו פסק אחד, מקרה אחד",  הוא הבהיר והמשיך להסביר, "הם לקחו פסק שאין צד קל להתיר: מקרה קשה של צמח שלא יכול לתת גט לאישתו".

 כאן זעק הרב יוסף מנהמי ליבו ותהה,"רבונו של עולם תביאו לי בשר חזיר ויגיד לי להתיר? כוחה דהיתרה בית הלל  מה  אני יתיר חזיר??  זה אשת איש? תהה הרב.  מה אני יכול להתיר? אין להם הבנה .אין להם מושג מה זה כוחה דהיתרה מה זה הלכה?, כוחה דהיתרה זה רק במסגרת ההלכה יש לנו שולחן ערוך ופוסקים". הוא סיכם.

צפו בוידאו בלעדי
צילום: כתבינו אבי שיף

סייעו בהכנת הכתבה : ישראל שקולניק ועקיבא פלד

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.