הראשל"צ הגרש"מ עמאר ל'בוני עולם": "אתם בונים עולם פשוטו כמשמעו"

את ביקורו של הראשל"צ במעבדות בהדסה עין כרם המפוקחות הלכתית ע"י בוני עולם ליוו נציגי ארגון 'בוני עולם' ומנהלי המעבדות המתקדמות ובהם פרופ' בנימין ראובינוף * במקום התקיים דיון הלכתי – רפואי בשיתוף רב המרכז הרפואי הרב משה קליין ומומחי הרפואה המובילים

מרן הראשון לציון והרב הראשי של ירושלים הגרש"מ עמאר ערך סיור מיוחד עם ראשי ויועצי 'בוני עולם', בבית החולים הדסה עין כרם שם בחן את סדרי ההשגחה ההלכתית הנעשית במעבדות בשיתוף 'בוני עולם'.
במרכז הביקור עמד כאמור תחום ההשגחות ההלכתיות המופעלות במעבדה שבראשות פרופ' בנימין ראובינוף ואשר נעשות על ידי מערך הפיקוח "לב דניאלי" שע"י בוני עולם.

פרויקט 'לב דניאלי' הינו מערך פיקוח הלכתי באמצעות 'בוני עולם' בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. 'בוני עולם' עומד בקשר רציף עם גורמי ההלכה הגדולים מכל העדות והחוגים ומביא לידי מעשה את הפסקים המדוקדקים כדי שלא תצא תקלה תחת ידיהם.
את הסיור הנחו פרופ' בנימין ראובינוף מנהל היחידה ופרופ' אלכסנדר סימון מנהל מעבדות IVF בהדסה עין כרם. במהלך הסיור התקיים דיון הלכתי רפואי מעמיק בהשתתפות הרב משה קלייין רב המרכז הרפואי הדסה, ורבני ויועצי ארגון בוני עולם ביניהם הרב יעקב אייכלר, הרב אמיר קריספל, הרב שניאור רווח, הרב אהרן רייזמן, הרב שמעון ברונר, והרב מרדכי שוימר.

במקום התפתח דיון הלכתי אשר נסוב סביב סוגיות הלכתיות הנוגעות לתחום הפעילות של 'בוני עולם' כאשר הגרש"מ עמאר מאזין לשאלות ומעניק את התשובות ההלכתיות. הרבנים שמעו סקירה מקיפה במפגש ע"י פרופ' בנימין ראובינוף מנהל היחידה ופרופ' אלכסנדר סימון מנהל מעבדות IVF בהדסה עין כרם.

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, שסיפר לנוכחים על המהפכה הגדולה שחווים שומרים המצוות המגיעים לקבל טיפול רפואי בין כתלי הדסה. הוא סרק את כל האפשרויות וגילה לרבנים על מאחורי הקלעים של פעילות לשכת הרב במרכז הרפואי בסוגיות של שבת, כשרות מהודרת, צניעות וליווי הלכתי של שאלות רפואיות כבדות משקל.

מנהל 'בוני עולם' בישראל הרב אליקים לבנון סקר בפני הרה"ר את נדבכי הפעילות בארגון ובהם המערך המקצועי של ייעוץ רפואי והפניה לטובי הרופאים בארץ ובעולם כמו גם מכונים והמעבדות המובילות בעולם, מוקד הייעוץ ההלכתי-רפואי, ליווי רגשי ותמיכה, סיוע כספי לטיפולים מחוץ לסל הבריאות ותרופות, גמ”ח תרופות ואביזרים בפריסה ארצית מלאה, 24 שעות ביממה, מחלקה גנטית למניעת מחלות משפחתיות ושל שאר הנושאים הרלוונטיים בתחום, וכל זאת תוך הקפדה הלכתית וליווי גדולי הפוסקים בדור.

בסיום ביקורו הביע הראשל"צ הגרש"מ עמאר את הערכתו לפעילות ארגון 'בוני עולם' שבראשות היו"ר והמייסד הרב שלמה בוכנר. "אני מברך את בוני עולם והרבנים – אשר משכילים למצוא שפה יפה ונעימה עם הרופאים והכל בדרך ההלכה ".

מרן הגרש"מ עמאר הוסיף בהתרגשות ואמר: "זוג שאין לו ילדים מרגיש שהחיים שלו תלושים. רחל אימנו אמרה הבה לי בנים ואם אין מתה אנוכי, ואם רחל אם האמהות אמרה כך, אז אנחנו קל וחומר. כולנו רוצים ילדים. אותי זה מרגש מאוד לראות את העבודה הנפלאה אותה אתם עושים יום יום. אשריכם ואשרי חלקכם של בוני עולם שבאמת בונים עולם. אל תקרי בנייך אלא בונייך".

את דבריו סיים הרב עמאר בתודה וברכה לרב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין העושה עבודת קודש של ממש בבית החולים בכדי שהמטופל הדתי והחרדי ירגיש כבביתו, הן בענייני שמירת השבת, טומאת כוהנים, כשרות ושאר ענייני קדושה. "יהודי שומר תורה ומצוות המגיע כיום לשערי המרכז הרפואי 'הדסה' יוכל להרגיש רגוע בכל העניינים עליהם צריך להקפיד ולבדוק, והכל בזכות המהפכה שחולל הרב משה קליין", אמר הרב עמאר לנוכחים.

מנהל 'בוני עולם' בישראל הרב אליקים לבנון הודה נרגשות לראשל"צ והרה"ר הגרש"מ עמאר על שטרח להביע את הערכתו לארגון, ועל התמיכה הרחבה לה זוכים בבוני עולם מצד הרב לאורך כל הדרך הארוכה מיום היווסדות הארגון בארץ בכוחו הגדול של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יגאל קריספל ואמיר תשירו להם את השיר "עלה קטן" במילים שחיברתם..

    "הרב" אמיר עלאק…

    אחד שיודע |
    הגב