הראשל"צ חושף: המפעלים שהונו את הספרדים

הראשל"צ בירך את בעלי היקב על המוצרים המהודרים בכשרות מהודרת ואמר כי מדובר בבשורה עבור ציבור יוצאי עדות המזרח המקפידים על קלה כבחמורה

ביקור מיוחד ורב רושם קיימו ראשי 'יקבי חברון' אצל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, לרגל השקת ליין המוצרים בהשגחת בד"ץ בית יוסף.
הראשל"צ הגר"י יוסף קיבל את חברי המשלחת במאור פנים והושיב אותם סביב שולחנו.
חברי המשלחת בראשות מנכ"ל החברה, היינן החרדי ומייסד היקב הרב יעקב קליין הציגו בפני הראשל"צ את המוצרים החדשים שזכו להכשר בד"ץ בית יוסף ובירכו לחיים לרגל ההשקה.
הרב יעקב קליין סיפר לרב כי מאז הקמתו של היקב הנהיגו ב'יקבי חברון' את החומרות הנהוגות לשיטת מרן הבית יוסף, ועתה הם שמחים לזכות את ציבור מהדרי הכשרות בליין מוצרים חדש בהכשר בד"ץ בית יוסף.
בין המוצרים החדשים שהושקו, יין לקידוש 'יום השישי' שיופץ בבקבוק 750 מ"ל וכן מיץ ענבים 'תירוש מהדרין' שיופץ בבקבוק ליטר.
לאחר שהתעניין על סידורי הכשרות המוקפים ביקב, סיפר הגר"י יוסף לנוכחים כי פעמים רבות נכתב על בקבוקי היין כי ברכתם בורא פרי הגפן גם לפי שיטת הבית יוסף, ולאחר ביקורים במפעלים מתברר כי אין הדבר כך.
"לעומת זאת תמיד יקבי חברון הקפידה על כשרות מהודרת לפי השיטה הזאת, ולפיכך הציבור הספרדי יכולים לברך בורא פרי הגפן על המוצרים של חברון" אמר הגר"י.
הראשון לציון בירך בחמימות את בעלי היקב ואמר להם, ברוכים חזקים.
במהלך הביקור נסובה שיחה על הידידות האמיצה של מרן האדמו"ר מבעלזא עם מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והוזכר כי בעת שמחת החתונה של חסידות בעלזא, כאשר הופיע מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בחתונה הוא בירך 'לחיים' על היין מתוצרת יקבי חברון אשר כיום זוכה לכשרות המהודרת של בד"ץ מחזיקי הדת בעלזא ובד"ץ בית יוסף.
היקב הוקם בשנת 1983 ע"י הרב יעקב קליין המשתייך לחסידות בעלזא והוא ממוקם בקרית ארבע בחברון. מידי שנה מייצר היקב למעלה מ-2.5 מיליון בקבוקי יין משובח אשר זוכים לכשרות מהודרת של ב"דץ מחזיקי הדת ובד"ץ בית יוסף.
מוצרי היקב זכו לפרסים במגוון קטגוריות בתחום היין בשל האיכות הרבה, כך לדוגמה זכה יין המוסקט של 'יקבי חברון' במקום הראשון במבחן טעימות מרכזי שנערך בישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה שטוב ביקבי חברון הוא, שכמעט כל היינות אינם מבושלים, כך שניתן לברך עליהם שהכל ולקדש בהם.
    להזכיר, כי לפי הגאונים והרמב"ם יין מבושל [או מפוסטר] ברכתו שהכל ואין מקדשים עליו.

    יוסי |
    הגב