הראשל"צ: "יש להשתתף בהלוויית הרב וואזנר"

פטירת הגר"ש וואזנר: הראשל"צ הגר"י יוסף פסק: "על פי ההלכה מי שהיה מורה הוראות לרבים, צריכים להשתתף בהלוויתו". מועצת חכמי התורה: "תנועת ש"ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה".

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף פרסם הודעה לפיה "על פי ההלכה מי שהיה מורה הוראות לרבים, צריכים להשתתף בהלוויתו.

לכן כל מי שיש באפשרותו צריך להשתתף בהלווית מרן הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר זצ"ל".

הלוויתו תתקיים בשעה 23:00 בבני ברק.

בתוך כך, מפלגת ש"ס התייחסה הערב לפטירתו, "מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, יו"ר התנועה אריה דרעי, נציגי התנועה ופעיליה, מבכים יחד עם כלל ישראל בארץ ובתפוצות, את הסתלקותו של פוסק הדור", נכתב בהודעת המפלגה.

בהודעה נכתב עוד: "הרב נודע בגאונותו המופלגת בכל מכמני התורה ובפסקיו ששוגרו לקצוות עולם והאירו נתיבותיהם של קהילות רבות. עמד בקשרי ידידות אמיצים עם מרן הרב עובדיה יוסף ובקשר ארוך של חליפת מכתבים בעמקות ההלכה והפסק. תנועת ש"ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה".

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו התייחס אף הוא לפטירתו של הגר"ש וואזנר: "עם הסתלקותו של הרב וואזנר, איבד עם ישראל את אחד מגדולי פוסקי ההלכה שהיו לנו בדורות האחרונים, שהיה ידוע בצדקותו המופלגת ומחשובי תלמידם של גדולי התורה בפולין",

הרב לאו הוסיף: "פסיקותיו ההלכתיות וסדרת ספריו הידועים 'שבט הלוי', שהקיפו את כל תחומי החיים, היוו אבן יסוד בעולם ההלכה זה עשרות בשנים". עוד הוסיף הרב כי "רק לפני שלושה חודשים זכיתי להתייעץ עמו בנושא סבוך אודות ממזרים ובסוגיות סבוכות נוספות. הסתלקותו היא אובדן וכאב גדול לעם ישראל ומי ייתן לנו תמורתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.