הראשל"צ הגר"י יוסף: "ללא הקמת המדינה וחיילי צה"ל לא יכלנו ללמוד תורה" • וידאו

הראשל"צ הרב יצחק יוסף בדרשתו אמש שיבח את הקמת המדינה ואת חיילי צה"ל לרגל יום העצמאות: "צריך להכיר טובה שאנחנו נמצאים כאן בארץ ישראל ויכולים לשבת ולקיים את המצוות, ללא החיילים והקמת המדינה, לא היינו יכולים לשבת בשקט וללמוד תורה". צפו

הראשל"צ הרב יצחק יוסף בדרשתו אמש בבית הכנסת הגדול בירושלים שיבח את הקמת המדינה ואת חיילי צה"ל לרגל יום העצמאות.

הראשון לציון אמר עוד: כי "הקיבוץ גלויות הנפלא, באו מכל קצוות תבל, כולם באו לארץ ישראל. הנביא יחזקאל צפה את זה כבר אז, הנביא מנבא על הגאולה שברוך השם הולכת ומתקרבת לקיבוץ הגליות. לא בזכותנו הקב"ה עשה את זה, לא כי אנחנו ראויים לכך לא בזכותנו. לא שמרנו חוקותיו, אפילו הכי באנו לארץ ישראל".

אם כך נעשה קיבוץ גלויות כזה גדול, זה למרות שחיללנו שמו של הקדוש ברוך הוא בגויים, לחשוב מה היה אילו היינו באמת הולכים בדרכיו, מה עם ישראל היו זוכים".

צפו בדברי הראשל"צ

"היום ברוך השם רוב עם ישראל נמצא כאן בארץ ישראל. יש כאן אפשרות לשבת ולקיים מצוות, אין אף אחד שיגיד לך מה תעשה, יש דמוקרטיה שאדם יכול ללמוד תורה ולחנך את הילדים שלו, לכן דווקא ביום הזה צריך לדעת: עצמאות גשמית בלי עצמאות רוחנית לא שווה. צריך עצמאות פיזית יחד עם עצמאות רוחנית. החירות הרוחנית היא העיקר". ציין הרב יוסף בסיפוק.

בהמשך הביע הראשל"צ תודה לחיילי צה"ל ולראשי המדינה: "צריך להכיר טובה שאנחנו נמצאים כאן בארץ ישראל ויכולים לשבת ולקיים את המצוות כל אחד כחפצו. אם לא היו חיילים וכל הקמת המדינה, היינו יכולים לשבת בשקט וללמוד תורה? היינו יכולים לחנך את הילדים שלנו? מה היה כאן לפני 80 שנה. הם השליחים של הקב"ה, בזכותם אנחנו יושבים ללמוד תורה. צריך להכיר טובה להקב"ה".

הרב יוסף הסביר כי "מאז חורבן בית שני לא היה ישוב יהודי כזה גדול בארץ ישראל. ב"ה המדינה מתפתחת מיום ליום. כל זה בחסדו יתברך. צריכים להכיר טובה". אמר הרב יוסף לסיום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קמפיין הבחירות החל?

    נסיון להחניף לחילונים.

    שסניקים שחקנים |
    הגב