הראש ישיבה קרא בבית הגר"ח: "לחזק את הנהגת הדור"

לקראת הסיבוב השני של הבחירות, שיתקיים בשבוע הבא, התכנסו גדולי תורה וראשי ישיבות בבית מרן הגר"ח קניבסקי, וקראו להתייצב מאחורי המועמדים ש'דגל התורה' תומכת בהם

אמש התקיים כינוס ראשי ישיבות בביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, לקראת הסיבוב השני לבחירות לראשות הערים, ובו השתתפו ראשי קהילות ופעילי "דגל התורה" בירושלים ובראשם חבר המועצת, הגר"מ אזרחי, וראש ישיבת יד אהרון, הגר"י אייכנשטיין.

בכינוס, הגר"א מן הביא את דברי הגר"ח קניבסקי בנושא, ואמר כי "חוב קדוש להתעורר בכל הכוחות להצביע עבור משה ליאון, שכל ואחד ואחד שיש לו זכות הצבעה חייב להצביע ולפעול יותר מיכולתו".

חבר מועצג"ת של דגל התורה, הגרב"מ אזרחי, אמר בכינוס כי "גדולי ישראל רוצים שמשה ליאון יהיה ראש העיר הבא של ירושלים, זה לא סתם איזה רצון של מישהו, עולם התורה בירושלים זועק לעזרה, אחרים מרימים ראש, עושים תכניות לבזבז את הניצחון של שבוע שעבר".

ראש ישיבת 'יד אהרון', הגר"י אייכינשטיין, אמר במהלך האסיפה כי "ההשפעה שתהיה חס ושלום בבחירת ראש עירייה מהשמאל היא השפעה נוראה על קדשי ישראל בירושלים, חייבים לחזק את הנהגת הדור בראשות מרן שר התורה וחברי מועצג"ת".

במקביל, אתמול השיקו ב'דגל התורה' קמפיין בחירות למען משה ליאון תחת הכותרת "להיות או לחדול".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 'דגל התורה' והגנב שרוקד עם התורה - הם מצליחים לשרוד למרות שמעשיהם נגד התורה.

  'דגל התורה' והגנב שרוקד עם התורה.

  את הדברים שמעתי ממי ששמע זאת ממרן הגאון הצדיק רבי דוד סלוייצ'יק שליט"א בנו של רבה של בריסק זצוק"ל המתגורר בירושלים ברחוב עמוס, כשישב לאחרונה והסביר מי הם 'דגל התורה' של ימינו?

  הוא המשיל אותם לאותו גנב שהיה כל כך דבוק בתורה, למד תורה ורקד עם התורה וכל חייו תורה, אבל לשם עסקיו ופרנסתו הוא עסק בגניבה, הוא היה ידוע כגנב של העיר.

  יום אחד ביקש הרב של העיר להבין מדוע הגנב כל כך דבוק בתורה אהב תורה לומד תורה רוקד עם התורה וכל הזמן מדבר על תורה איך זה מתיישב עם עבודתו שהיא גניבה, ואותו גנב הסביר לרב, כי בזכות התורה הוא קיים בלעדי התורה הוא היה יושב שנים בבית הסוהר. כאשר תופסים אותו מעמידים אותו לדין על גניבה הוא חשוד כי גנב השופט מצוה עליו להשבע בתורה כי לא גנב וככה הוא ניצול ככה הוא עושה בכל פעם והוא אדם חפשי, התורה היא זו שמצילה אותו מכל העמדה לדין על גניבותיו.

  ככה הסביר מרן רבי דוד שליט"א את "דגל התורה" הם רק מדברים תורה ותורה ושוב תיייירה ושוב תורה מפני שהיא זו שמצילה אותם מכל המעשים רעים שלהם מכל מה שהם היפך התורה, עם 'כבוד התורה' גדול בתורה' 'שר התורה' ועוד דברים כאלו הם מצליחים לשרוד למרות שמעשיהם נגד התורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב