הרבנות הראשית אישרה את מהפכת הכשרות

בין השינויים אותם אישרה המועצה על בסיס דו"ח הוועדה הוא לפצל את תפקידו של משגיח הכשרות באופן שמרכיב עבודת הפיקוח על בית העסק יבוצע מעתה על ידי בקר כשרות ואילו המרכיב הביצועי של עשיית פעולות הלכתיות – כשרותיות יבוצע בידי נאמן כשרות. { בלי משגיחים}

 

מועצת הרבנות הראשית לישראל, דנה היום במהלך ישיבתה, במהפכת הכשרות שגיבש והגיש לפניה נשיא המועצה, הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו, בהסתמך על דו"ח הוועדה המייעצת לרב הראשי בענייני כשרות.

במהלך הדיון ציין הרב הראשי, כי "ההמלצות של הוועדה המייעצת, יביאו פיתרון גם לתיקון הכשלים והליקויים הקיימים כיום, גם יעלו בראש ובראשונה את רמת הכשרות וגם יוזילו את העלויות באופן משמעותי לבעלי העסקים".

במהלך הישיבה הציג מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן את השינויים המקיפים הצפויים בעקבות אישור הדו"ח וכן מנכ"ל המשרד לשירותי דת, מר עודד פלוס שהציג למועצת הרבנות הראשית את צורת ההעסקה המומלצת של משגיחי הכשרות על ידי הוועדה.

בתום דיון ממושך ומעמיק בפרטי המתווה, קיבלה המועצה את ההמלצות באופן מלא. המועצה הקימה וועדה היגוי בראשות חבר מועצת הרבנות ויו"ר ועדת הכשרות הרב יוסף גליקסברג שתפעל ליישום ההמלצות בשיתוף משרד הדתות ומנהלי מחלקות כשרות.

בין השינויים אותם אישרה המועצה על בסיס דו"ח הוועדה הוא לפצל את תפקידו של משגיח הכשרות באופן שמרכיב עבודת הפיקוח על בית העסק יבוצע מעתה על ידי בקר כשרות ואילו המרכיב הביצועי של עשיית פעולות הלכתיות – כשרותיות יבוצע בידי נאמן כשרות.

בנוסף, הומלץ על ידי הוועדה כי יוחלו נהלי כשרות אחידים בכל הארץ אשר יחייבו את כל רבני הערים בישראל. דבר אשר אפשר לבצע התאמה מלאה של דרישות הכשרות בכל רחבי הארץ, לצורך קבלת תעודת כשרות לעסק בניגוד למצב כיום בו בכל עיר קיימים נהלים שונים.

עוד הומלץ על ידי הוועדה כי יקבעו אגרות כשרות אחידות לפי מאפייני בית העסק שיישקפו את כלל עלויות ההכשרה.

במסגרת המלצות הוועדה אשר אושרו על ידי מועצת הרבנות הראשית תבוטל הזיקה בין משגיח למושגח (בית העסק) וכל ההתנהלות הכלכלית של הכשרות תבוצע אל מול המועצה הדתית ישירות.

הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הודה ליו"ר הוועדה הרב מיכה הלוי ולחברי הוועדה הרב משה דגן – מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, מר עודד פלוס – מנכ"ל המשרד לשירותי דת, הרב יעקב סבג – ראש אגף הכשרות הארצי, עו"ד הראל גולדברג – היועץ המשפטי לרבנות הראשית, הרב רפאל יוחאי – מנהל יחידת האכיפה ברבנות הראשית, הרב אליהו מלול יועץ לרב הראשי ולמר ז'ילבר כהן נציג ציבור על עבודתם הרבה בניסוח המלצות הוועדה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. השחיתות ברע-בנות הראשית חוגגת, חילול השם גדול.

    כמה מליונים גרפו אנשי המחשוב ומתקיני המצלמות מטעם אדולף דרעי?

    וכמה כסף קבלו על כך הרעבנים הראשיים כדי לקדם את העסקאות.

    מבקר המדינה חייב לבדוק |
    הגב