הרבנות הראשית נגד התאגיד: "במשחקי מצלמה הציגו את המערכת כמושחתת"

הרבנות הראשית זועמת על "כאן", בעקבות שידור תכנית התחקירים שתקפה את משגיחי הרבנות הראשית והעניקה במה לארגוני כשרות פרטיים

ברבנות הראשית זועמים על "התאגיד": בימים האחרונים הוציאה הרבנות מכתב לנציבת קבילות הציבור בשידור הציבורי, זאת אחרי שבשבוע שעבר שודר תחקיר שתוקף את הרבנות והמשגיחים במסגרת התכנית 'שטח הפקר'. בתחקיר התראיינו בעלי עסקים שתקפו את המשגיחים ואת הרבנות הראשית, ושם גם נתנו במה לארגון "השגחה פרטית", ארגון שמתיימר להחליף את הרבנות בנושא ההשגחה בבתי העסק.

ברבנות זועמים על  כך והוציאו על כך כאמור מכתב לנציבת קבילות הציבור בשידור הציבורי. וכך כתבו במכתב החריף: "לפני מספר ימים שודר תחקיר במסגרת התכנית 'שטח הפקר' בערוץ 'כאן'. לצערנו, עורכי ותחקירני התכנית הגישו לצופים תחקיר מגמתי ובעל אג'נדה מובהקת כנגד הכשרות הממלכתית וכנגד מוסד הרבנות הראשית לישראל, מתוך מטרה להשחיר את פניה של הרבנות הראשית.

"ברצוננו להדגיש כי הסרטונים והתחקיר נערכו בצורה מגמתית ומטעה ורק צפייה בהם תאפשר את גודל העוול – מצגי השווא, משחקי המצלמה והבימוי אשר הציגו מערכת שלימה כמושחתת".

עוד זועמים ברבנות, כי תוכנית שממומנת מכספי המיסים של אזרחי מדינת ישראל "תורמת" בקמפיין שיווקי סמוי במקרה הטוב או גלוי לגמרי במקרה הפחות טוב לחברות פרטיות הפועלות מחוץ לחוק, ו"מעודדת את חיזוקם ואת מעמדם. דבר זה הינו עוול ציבורי מדרגה ראשונה ומהווה פגיעה באמון הציבור שניתן לתאגיד שידור ציבורי".

עוד כותבים ברבנות בזעם: "השיח השלילי ויצירת התדמית השקרית שלכאורה הרבנות הראשית פועלת ממניעים כספיים וליצירת רווחים, הינה שקרית מיסודה. כידוע, על פי חוק, הרבנות הראשית אינה מתוגמלת בשום דרך מיצרני מזון המקבלים תעודת הכשר או מהקנסות הניתנים לבתי אוכל פורעי חוק, בניגוד לעמותות וארגונים פרטיים המוצגים בכתבה שהינם ארגון ריווחי לכל דבר שתאגיד השידור בחר לסייע להם להרחבת תפוצת הלקוחות והגדלת הרווחים על חשבון הכפשת הכשרות".

ל'אקטואליק' נודע כי ברבנות שוקלים כעת לצאת בקמפיין הסברה גדול לטובת עידוד לקיחת תעודת הכשרות של הרבנות ברחבי הארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.