הרבנות הראשית תחת מתקפה: "נקמנות"

האגף הליברלי בציונות הדתית יוצא למאבק בעקבות כוונת הרבנות הראשית להדיח מתפקידו את הרב שלמה ריסקין

סער רב: מועצת הרבנות הראשית פועלת לקצוב את כהונתו של הרב הראשי של אפרת, הרב שלמה ריסקין, בזמן הקרוב ולא להאריך אותה בחמש שנים נוספות. מקורבי הרב ריסקין טוענים כי הצעד נעשה כ"נקמה" על עמדותיו הליברליות, עמדות הכוללות – בין היתר – תפיסה מקלה מאוד בסוגיות של גיור, מניינים שיוויוניים ועוד.

באגף הליברלי של הציונות הדתית יוצאים להגנת הרב ריסקין ותוקפים בחריפות את התנהלות הרבנות הראשית. ארגון רבני צהר פירסם הודעה חריפה בה האשים את הרבנות בנקמנות: "מעל הנסיון להדיח את הרב ריסקין מתפקיד רבה של אפרת מתנוסס דגל אדום של נקמה על עמדותיו ופסיקותיו ההלכתיות…הרב שלמה ריסקין שמנהיג את הקהילה באפרת באהבה ובמסירות ומקובל על רוב רובם של התושבים, הוא סמל ומופת להנהגה רוחנית. במקום לפאר ולקלס אותו ברבים בוחרים אישים ברבנות להפסיק את כהונתו טרם זמנה משיקולים פוליטיים וככל הנראה תוך נסיון למנות מקורבים", נאמר בהודעת הארגון.

גם הרב יובל שרלו הצטרף לתוקפים וכתב: "אם אכן הרבנות הראשית תנצל את כוחה שלא כהלכה (כעת ביחס לרב ריסקין, ובעוד עניינים ציבוריים) אצטרף לאלה הפועלים לביטולה בניגוד לעשייתי עד היום".

הרב אמנון בזק, מרבני ישיבת כפר עציון, הצטרף אף הוא לתוקפים: "הניסיון של הרבנות הראשית למנוע את המשך כהונתו של הרב ריסקין כרב העיר אפרת בשל עמדותיו בתחום הגיור וכיו"ב, פוגע אך ורק במוסד הרבנות הראשית בעצמו…בראש ובראשונה, משום שהוא עומד בניגוד מוחלט לדרכה של תורת ישראל, שמעולם לא ניסתה להסתיר מחלוקות בין תלמידי חכמים לשם שמים, ובניגוד לכל תקינות ציבורית, כשמנסים לפגוע ברב מכובד, אהוב על קהילתו, בעל זכויות רבות בחינוך יהודי בארץ ובעולם בכלל ובהקמת העיר אפרת בפרט"כתב הרב בזק.

בהמשך הוא הוסיף: "מועצת הרבנות כשלה גם בעצם המחשבה שבמציאות הנוכחית במדינת ישראל מהלך כל כך בעייתי יכול להצליח, במקום להבין שמהלך כזה לא רק סופו להיכשל, אלא הוא רק יחזק את מעמדו של הרב ריסקין ויתקע מסמר נוסף בארון אמון הציבור ברבנות".

"מן הראוי שחברי המועצה יתנצלו בפני הרב ריסקין על הפגיעה בכבודו, ויאשרו לאלתר את המשך כהונתו, כפי שנהגו במקרים מקבילים של רבנים בני גיל דומה", מסיים הרב בזק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.