בורקס משולש – פרווה, בורקס רחב – חלבי; הוראות חדשות מהרבנות הראשית

רבנים ראשיים חדשים עוד אין, אז הנוכחיים מנסים עוד לעשות את העבודה: הוראה חדשה שיצאה אמש (שלישי) מהרבנות הראשית, קובעת מסמרות למאפיות בארץ באשר לאפיית המאפה המוכר – הבורקס.

לפי ההוראה, שרועננה אמש, יש לייחד צורה לכל סוג של בורקס, בהתאם למה שהוא מכיל. הרבנות הראשית לישראל פירסמה אתמול כי במהלך החודש האחרון הודיעה לכל יצרני המאפים בישראל על הרחבת הנוהל הנוגע לצורות מאפים.

למעשה, זהו רק ריענון של הנהלים, שכן הנוהל הקיים מחייב את המאפיות הכשרות לייצר בורקסים פרווה בצורת מרובע ובורקסים חלביים בצורת משולש. החידוש בהוראה מאתמול הוא שמעתה יחויבו המאפיות הכשרות לייצר בורקסים מסוג 'פילס' שהם פרווה כמשולש סגור או כשבלול, ואילו הפילסים החלביים יהיו בצורת חישוק או אצבע רחבה. קרואסונים ורוגלך פרווה ייוצרו כשהם ישרים, וחלביים – כשהם בצורת סהר.
הרענון בהוראות אלו מגיע לאחר בלבול שאירע בקרב ציבור שומרי הכשרות. "הבורקס הוא מוצר מיוחד מבחינת כשרות", אמרו ברבנות, "משום שהוא משווק ללא אריזה נפרדת לכל פריט, ומקובל להגיש אותו באירוחים בנפרד מכל סממן שיכול לאפשר לשומר הכשרות לדעת אם המאכל הוא פרווה או חלבי. לכן צורת הבורקס היא האמצעי הסביר היחיד שבאמצעותו אפשר לדעת את סיווג המזון".
בשל השינויים בשוק וסוגי המילויים שהתווספו בשנים האחרונות רב הבלבול, ובשלו נקבעו התקנות החדשות.

התקנות יכנסו לתוקפן החל מראש חודש אלול הקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.