הרבנות במתקפה על צהר: "לא נאפשר בריונות"

בימים האחרונים פורסם כי גורמים במועצת הרבנות הראשית מנסים למנוע הארכת כהונתו של הרב שלמה ריסקין כרב העיר אפרת. הרבנות משיב מלחמה

הרבנות הראשית לישראל מסירה את הכפפות: בימים האחרונים פורסם כי גורמים במועצת הרבנות הראשית מנסים למנוע הארכת כהונתו של הרב שלמה ריסקין כרב העיר אפרת.

ברבנות הראשית לישראל דוחים בתוקף את הניסיונות של גורמים וגופים שונים, להפעיל לחצים פסולים על מועצת הרבנות הראשית ולנסות להלך אימים על חבריה, מתוך מטרה להשפיע על החלטתה בעניין הארכת כהונת רבה של אפרת. נמסר מהרבנות?

"השימוש בשפה בוטה ובריונית כלפי הרבנים הראשיים, מוסד הרבנות הראשית לישראל ומועצת הרבנות הראשית, הינו מעשה חמור ביותר ואין זה מדרך תורתנו להתבטא בצורה שכזו". נאמר בהודעה

לגופן של הטענות: בעת הארכת כהונה, מקובל שהרב המבקש מתייצב בישיבת מועצת הרבנות הראשית ומנמק את בקשתו תוך המצאת המסמכים הדרושים (למעט במקרים חריגים, כגון הארכת כהונה של רב שנבחר כחודש לפני גיל פרישתו) וע"כ הדיון בעניין הארכת כהונת רבה של אפרת נדחה לישיבת מועצת הרבנות הבאה, כדי לאפשר את השתתפותו בה.
יש להדגיש, כי ההליך בעניין זה, הינו ההליך המקובל שנעשה בעבר וייעשה גם בעתיד.

מועצת הרבנות הראשית לישראל, מתוקף סמכותה החוקית-סטוטורית להארכת כהונת רבני הערים, אינה "חותמת גומי" ואינה מאשרת באופן אוטומטי את הארכת כהונת רבנים אלא אך ורק לאחר שבדקה כראוי את הבקשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.