הרבנים: הענשת החיילים החרדים – צעד לא מועיל

רבני עמותת הנח"ל החרדי בהודעה: אין מחלוקת שהמעשה של החיילים פסול. עם זאת, העונש ופרסומו בתקופה כזאת של צניחה בגיוס חרדים הינו צעד לא נכון.

רבני עמותת הנח"ל החרדי נגד הענשתם של החיילים החרדים. בהודעה רשמית שמפרסמים בשעה זו רבני העמותה נאמר כי "אין מחלוקת על כך שהמעשה שהחיילים עשו הינו פסול, אבל בתקופה כל כך רגישה בכל הנוגע לגיוס חרדים, אחרי שצה"ל מפרסם נתונים על צניחה בגיוס חרדים, מתוך מאות החיילים שפרסמו סטטוסים מהסוג הזה – אין זה נכון להעניש ולפרסם דווקא את החיילים החרדים".

במקביל לפרסום ההודעה הביעו רבני העמותה את מורת רוחם בפני הפיקוד של חטיבת כפיר על הענשתם של ארבעת החיילים בגדוד נצח יהודה של הנח"ל החרדי.

עוד נאמר בהודעת הרבנים כי "רבני העמותה דיברו על המעשה עם החיילים והסבירו להם כי הוא פסול. לצד זאת, בכוונתנו להמשיך ולשוחח עם החיילים על כך במסגרת שיעורי התורה שאנחנו מוסרים להם ובמסגרת השיחות האישיות. עם זאת, היינו מצפים מצה"ל לנהוג ברגישות יתר עם החיילים החרדים. חוק הגיוס פגע קשות במספר המתגייסים ובמורל שלהם. ביצוע צעדים דרסטיים נוספים המלווים בפרסום – הוא מעשה צודק אבל ממש לא מועיל".

בעמותת הנח"ל החרדי, המלווה את החיילים החרדים במהלך שירותם, מציינים כי החיילים החרדים נטלו חלק מרכזי בשבועות האחרונים במאמצי הפגיעה בתשתיות החמאס בשטח, וכי החיילים ביצעו עשרות מאסרים בג'נין ובטול-כארם. כמו כן, בשנה האחרונה היה הגדוד אחראי לקרוב ל-300 מעצרי מבוקשים בג'נין ובטול כרם, ולפגיעה ב-14 מחבלים – הרקורד הגבוה ביותר בקרב גדודי החי"ר והצנחנים. הישגיו המבצעיים הגבוהים של הגדוד, אשר משמעותם, בין היתר, היא מעצר של מבוקש כמעט בכל לילה, מתקרבים לאלה של היחידות המובחרות בצה"ל. ההישגים הובילו לאחרונה לשורה של פרסי הצטיינות, ובראשם פרס הרמטכ"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.