הרבנים הראשיים בטקס הוקרה בבית הנשיא

בטקס בו ציינו 70 שנה לפעילות האנציקלופדיה התלמודית השתתפו הרבנים הראשיים לישראל שהודו לידידות טורנטו על החיבור שמאפשר את המשך היצירה ביתר שאת * מנכ"ל ידידות טורנטו: "נמשיך לפעול למען מפעלים תורניים ולומדי התורה בארץ ישראל ובעולם כולו"

בטקס רב רושם שהתקיים בבית הנשיא ובמעמד הרבנים הראשיים לישראל, ציינו האנציקלופדיה התלמודית וידידות טורונטו 70 שנה למפעל האנציקלופדיה התלמודית כאשר ברקע תנופת פיתוח והתרחבות הודות לחיבור בין ידידות טורנטו לבין האנציקלופדיה התלמודית.

במסגרת מעורבותה של ידידות טורונטו בנו אנשי הצוות המקצועי של העמותה יחד עם הנהלת האנציקלופדיה תכנית עבודה רחבת היקף שיעדה המרכזי הוא – השלמת כתיבת כל ערכי האנציקלופדיה בעשר השנים הקרובות. במסגרת תכנית זו הוקם בית המדרש להוראת כתיבה תורנית ע"ש דב פרידברג, על מנת להכשיר כותבים חדשים עבור מערכת האנציקלופדיה.

במהלך המעמד בירך הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו על שיתוף הפעולה ואמר כי "האנציקלופדיה התלמודית וידידות טורונטו זוכים בהפצת תורה בקרב כל כלל ישראל. ובזכות ידידות טורונטו הקצב של הכתיבה הוגבר כדי שבקרוב המלאכה כולה תושלם".

הראשל"צ הגר"י יוסף שיבח אף הוא על תנופת הרחבת הפעילות ואמר "יש תועלת באנציקלופדיה לכל הרמות בעם ישראל, לצעירים ולמבוגרים ואפילו לתלמידי חכמים ורבנים. "כמה תורה הרבו בכל העולם אי אפשר לתאר, זה זכות הרבים גדולה מאד, בזכות ידידות טורונטו נזכה לברך על המוגמר בקרוב".

ראשי האנציקלופדיה הודו לרב משה שפירא מנכ"ל ידידות טורונטו על שיתוף הפעולה חסר התקדים במפעל האנציקלופדיה. "הרב משה שפירא הוא מגדולי התומכים והשותפים באנציקלופדיה בזכותם לא היינו קיימים ובעקבות המעורבות שלהם התחולל שינוי משמעותי מאד בצורת העבודה ובקצב הכתיבה".

הרב משה שפירא ציין בנאומו את החשיבות הרבה ואת היקפי התמיכה של הקרן והעמותה בארגונים ועמותות הפועלים להפצת ידיעת התורה המצוות וכן ארגונים העוסקים בהעמקת הזהות היהודית בקרב יהודים בארץ ובעולם כולו, כמו כן הסביר הרב שפירא כי האנציקלופדיה התלמודית מרחיבה את מאגר המידע התורני העומד לרשות לומדי התורה ומאפשרת למעיינים בה היקף וסדר שמסייעים ללימוד והרבצת תורה "נמשיך לפעול למען מפעלים תורניים ולומדי התורה בארץ ישראל ובעולם כולו" אמר מנכ"ל ידידות טורונטו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.