הרבנים הראשיים נגד 'ארץ נהדרת'

הרבנים הראשיים בתגובה חריפה על חילול הקודש: "מצפים מאחרים שגם אם אינם מתפללים יכבדו את הציבור ורגשותיו״ {"זעזוע ושאט נפש"}

סערת המערכון המבזה של 'ארץ נהדרת': הרבנים הראשיים מגנים הבוקר בתוף את השימוש במקום קדוש כאביזר סאטירי וקוראים להימנע מצעדים כאלו בעתיד.

בהודעה שהופצה לתקשורת נאמר: ״הרבנות הראשית לישראל, הרבנים הראשיים והשר לשירותי דת מגנים בתוקף את השימוש בספרי תורה ובבית כנסת לצרכי בידור בתוכנית סאטירה. בית כנסת הוא בית תפילה וספרי התורה הם בעלי הקדושה הגבוהה ביותר ביהדות.

יהודים, במשך כל הדורות, מסרו נפשם כדי שלא לפגוע בקדושתם. אזרחי ישראל הפוקדים את בית הכנסת לתפילה או ללימוד, חשים, מעבר לקדושה ההלכתית, יראת כבוד וחשיבות ייחודית למקום ושימוש זול מהסוג הזה הוא בגדר חציית קו אדום ומעורר זעזוע ושאט נפש בליבו של כל יהודי באשר הוא. אנו מצפים מאחרים שגם אם אינם מתפללים יכבדו את הציבור ורגשותיו״

הקומיקאים בבית הכנסת. צילום מתוך עמוד הפייסבוק של התכנית
הקומיקאים בבית הכנסת. צילום מתוך עמוד הפייסבוק של התכנית

כזכור, מוקדם יותךר דיווחנו כי 'ארץ נהדרת', תכנית הדגל של ערוץ 2 הנחשבת לתכנית הסאטירה הפופוארית בארץ, שוברת שיא של ניתוק, ניכור ופגיעה ברגשות שומרי המצוות והמסורתיים בארץ.

השחקנים המשתתפים בתכנית הפיצו בחשבונות שלהם ברשתות החברתיות תמונות מתוך סט הצילום של מערכון ב…בית כנסת.

אם לא די במיקום הרגיש, בחרו חברי התכנית להצטלם מול ספר תורה פתוח.

הדבר עורר זעם רב ברשתות החברתיות – גם מגולשים שאינם דתיים. "יש גבול לסאטירה. להשתמש בספר תורה לצרכי "סאטירה" זה מעשה שלא יעשה. אם היו עושים את זה באירופה היינו מאשימים אותם באנטישמיות", כתב אחד הגולשים.

תגובת 'ארץ נהדרת' ותגובת הזכיינית 'קשת' שמשדרת אותה טרם התקבלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.