הרבנים הראשים מאיימים: "אם חוק הגיור יעבור נתפטר מהרבנות"

משבר הגיור: גורם חרדי בכיר מזהיר כי אם "חוק הגיור" של ח"כ אלעזר שטרן יעבור כפי שזוממים לפיד ושטרן, הרבנים הראשיים ייאלצו להתפטר מתפקידם.
אותו גורם אמר היום ל-nrg מעריב כי "אם ימשיכו לנגוס בסמכויות הרבנות הראשית – החרדים לא יהיו חלק ממנה. אמנם ניצחנו במערכת הבחירות ושני הרבנים הראשיים הם משלנו, אך באם חוק הגיור יאושר במתכונתו הנוכחית – הם לא ימשיכו בתפקידם".
לטענתו, "כיום הרבנות מאחדת את כולם, אך אם יילכו מעבר למה שאנו מסוגלים לקבל – תקום רבנות אלטרנטיבית. אנשים לא מבינים, אבל החוק הזה נוגע בחבל הדק שעדיין מקשר בין כולנו. כל קהילה תנהל פנקס משלה, וזהו לא תרחיש מופרך בכלל. זה החשש הגדול".
במקביל ,בפגישה בהולה שכינס הרב יצחק יוסף בלשכתו השתתפו רבנים בכירים בציונות הדתית,  בפגישהאמר הרב יוסף כי "חוק הגיור יגרום להונאת הגר בצורה קשה ביותר. באופן חד משמעי הרבנות הראשית לא תכיר באותם גיורים. הגרים שיעברו את התהליך דרך מתווה חוק הגיור של ח"כ שטרן לא ייחשבו כיהודים.

"אנחנו מבטאים את דעתה של היהדות הנאמנה לתורה, דתיים, מסורתיים וחרדים, שהגיור יקבע רק על פי ההלכה, וההלכה במדינת ישראל תיקבע על ידי הרבנות הראשית לישראל בלבד", אמר הרב יוסף, "פוליטיקאים לא יקבעו הלכות גיור ושאר הלכות מדינה אלא הרבנות הראשית לישראל. יש לדחות מיידית כל החלטה על גיור וחס וחלילה שלא ייווצר מצב שינוהלו ספרי יוחסין כי ההצעה העכשווית היא הונאת הגר“.
בפגישה, בה השתתפו רבני הציונות הדתית ובהם אבינר, חתמו הרבנים על מסמך משותף שקובע כי ”כל גיור שייעשה ללא אישור הרבנות הראשית לא יוכר וכי חוק הגיור יגרום להונאה קשה של הגרים שיחלו את תהליך הגיור המורכב ושבסופו לא ייחשבו ליהודים“.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם הגיור יהיה מפוקפק, האם המזה"ת ישרוד ?
  בגלל גיור שהוא ספק לפי ההלכה יתערבבו בצבור החלוני אנשים רבים שהם ספק יהודים לפי ההלכה, ולא יהיה שום הכר בינם לבין החלוניים בני היהודיות, ואף יתוספו עליהם בני התערובת, ואז כל אחד ואחד מבניו של הצבור העברי הלא-אורתודוקסי יצא מהסטטוס הנוכחי של "בחזקת יהודי לפי ההלכה" אל סטטוס של "ספק נכרי לפי ההלכה". אפילו גיור בבי"ד אורתודוקסי, אם אינו מוקפד, עלול לגרום לכך, כפי שאמר הרב הראשי של בריטניה על "גיורי בזק שעוברים תיירים בבתי-דין אולטרא-אורתודוכסיים בישראל, למרות שאינם שומרים לא שבת, לא טהרת המשפחה ולא מצוות אחרות. 'בית-הדין שלנו בלונדון' הבהיר הרב 'אינו מכיר בתוקפם של הגיורים הללו, למרות שבתי-הדין המגיירים התיימרו לבצעם לפי סטנדרטים אורתודוכסיים נוקשים' " (- פרופ' אשר מעוז במאמרו ב ynet 15.12.10) . השנוי במעמדם של הלא-אורתודוקסים הרה אסון: היהודים הדתיים ושומרי המסורת, בגלל התגברות פחדם מנשואי תערובת של בניהם עם עברים-ספק-נכרים, ינקטו אמצעים להתבדלות (כבר עכשיו רבנים קוראים ליסד מרשם אוכלוסין פרטי), אמצעים שיהיו חמורים הרבה יותר מאלה שהם נוקטים היום כדי להתרחק מהצבור הלא-אורתודוקסי, וכתוצאה- הנכור והעוינות בין שני העמים העבריים יגברו וילכו עד להפרדה חברתית מוחלטת (מרטין לותר קינג הזהיר: "אנשים בדרך כלל שונאים אחד את השני … מפני שהם מופרדים"). הפרדה חברתית מוחלטת ללא הפרדה גיאוגרפית וללא הפרדה של מוסדות השלטון כרוכה בהרבה נקודות חכוך-פצוץ בין פצלי האוכלוסייה. (גגלו:" מודל מתמטי, שמנבא את הסיכוי לאלימות על רקע אתני ודתי לפי פריסה מרחבית של האוכלוסייה " )
  ( על הערכת קהילת המודיעין של ארה"ב על אפשרות של "עימות פנימי" בין "שמרנים ומתנחלים" לבין "ליברלים" בישראל שיתרחש עוד לפני שנת 2030 ר' ידיעה מאת אמיר אורן ב"הארץ" 11.12.12 ) לכן החכם עיניו בראשו צריך להקדים לשאול: האם גרות כזאת, שתחילתה ערבוב עם אנשים מחוץ לעם וסופה פלוג פנימי, לא תתגלגל במשך הזמן למלחמת אזרחים בין שני העמים העבריים העוינים שהיא תיצור? האם מלחמת אזרחים בפועל או אפילו רק מיתון כלכלי מתמשך עד אין סוף שיתחיל כבר בשלב שבו יתעורר חששם של המשקיעים מפני אפשרות להדרדרות למלחמת אזרחים, לא יחלישו את מדינת ישראל עד כדי פתוי הערבים להנחית עליה מכת חסול וכך יביאו ל"ברירת שמשון"? האם "הקהיליה הבינלאומית" לא תקדם את פני הרעה הצפויה בכך שתעקר את כוח המגן הלא-קונוונציונלי של מדינת ישראל המפוצלת שאין לסמוך עוד על יציבותה הפוליטית?
  האם עוד ימצאו ערבים שירצו בשלום עם מדינת ישראל אחרי שיווכחו שהיא כבר נכנסה למסלול של החלשות מתמדת?

  יהודי א-טומי |
  הגב
 2. אבינר חתיכת צבוע מצד אחד חותם כאן מצד שני שותף מלא לבית של גויים! צריך להתנתק לגמרי מאבינר ודומיו ולנהל ספרי יוחסין עצמאיים מי שנמצא בספר: יהודי, ומי שלא נמצא בספר ימצא את ביתו בביתם של הגויים!

  משה אלמליח |
  הגב