הרבנים והח"כים לנתניהו: "לא תינתן דריסת רגל לרפורמים בכותל"

בהודעה משותפת שהוציאו ש"ס ויהדות התורה נכתב: "הרבנים הראשיים לישראל וראשי שס ויהדות התורה הודיעו לרה"מ נתניהו על דרישתם למניעת כל הכרה ממשלתית ברפורמים". בפגישתם הבהירו הרבנים הראשיים את עמדתם נגד כל מתן דריסת רגל לרפורמים, ובפרט בכותל המערבי כמקום המקודש לעם היהודי לדורותיו.

בהודעה משותפת שהוציאו ש"ס ויהדות התורה נכתב: "הרבנים הראשיים לישראל וראשי שס ויהדות התורה הודיעו לרה"מ נתניהו על דרישתם למניעת כל הכרה ממשלתית ברפורמים".

הרבנים הראשיים לישראל, הראשלצ רבי יצחק יוסף, ורבי דוד לאו, יחד עם ראשי שס ויהדות התורה, שר הפנים אריה מכלוף דרעי, שר הבריאות יעקב ליצמן ויו״ר ועדת הכספים משה גפני, נועדו הערב בהרחבה עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, והיועהמש לממשלה אביחי מנדלבליט.

בפגישתם הבהירו הרבנים הראשיים את עמדתם נגד כל מתן דריסת רגל לרפורמים, ובפרט בכותל המערבי כמקום המקודש לעם היהודי לדורותיו.

ראשי שס ויהדות התורה הודיעו כי יתנגדו לכל פשרה שתכיר ברפורמים וכי הם עומדים על דעתם שלא לאפשר להורסי הדת גיבוי והכרה כלשהי. הנציגים חזרו על החלטות מועצות חכמי וגדולי התורה בנושא וכי היהדות החרדית לא תאפשר לתנועות רפורמיות וקונסרבטיביות לנגוס בקדשי האומה בכל דרך.

בסיכום הדיון הודיע רהמ והיועהמ כי ימשיכו ניסיונות ההידברות בין הצדדים במטרה להגיע לפתרון אפשרי, נוכח האתגר המשפטי שאנו עומדים לקראתו, בשל עתירות שונות התלויות ועומדות בבגצ וכי הנציגים והרבנים יעודכנו במהלכים הננקטים למתן מענה משפטי בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.