ידידיה וסיון רהב מאיר בראיון על הכל(וידאו)

פוסט בפייסבוק שפירסמה השבוע העיתונאית סיון רהב-מאיר הצליח להסעיר מדינה שלמה, והגיע עד ללשכת נשיא המדינה. בשיחה עם דרור גלוברמן ב"אנשים", היא סיפרה על הרגע בו החליטה לדחות את המינוי המכובד כמנחת חידון התנ"ך {אדמורי"ת הרשת}

לאחר שפרסמה פוסט בפייסבוק שהצליח להסעיר מדינה שלמה, והגיע עד ללשכת נשיא המדינה.

בשיחה עם דרור גלוברמן ב"אנשים", היא סיפרה על הרגע בו החליטה לדחות את המינוי המכובד כמנחת חידון התנ"ך "לקח לי יותר מדי זמן להבין שמשהו פה לא בסדר", וחשפה את ההתכתבויות עם אבשלום קור המנחה הותיק.

צפו בראיון המלא

בשבוע שעבר פורסם כי הד"ר אבשלום קור יסיים את תפקידו כמנחה המיתולוגי של חידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות, ובמקומו תנחה את האירוע העיתונאית סיוון רהב מאיר.

אלא שלפתע הודיעה רהב-מאיר במפתיע על החלטתה לחזור בה מקבלת התפקיד. הסיבה: הדרך המכוערת בה הודיעו לאבשלום קור על החלפתו.

"אני מודה לכם על הבחירה בי להנחיית החידון ביום העצמאות הקרוב, אבל במחשבה שנייה, נראה שלא אוכל להיענות לה באופן הזה. כנראה לא חשבתי על כך מספיק מראש, אבל גם הדרך וגם המסר מטרידים אותי כבר כמה ימים: הדרך בה הופסקה עבודתו של ד"ר אבשלום קור כמנחה החידון (לא ידעתי שהוא מעוניין להמשיך, ובטח לא ידעתי שיודיעו לו על הפסקת עבודתו במסרון, אחרי 28 שנים) וגם עצם המסר בהחלפתו של מגיש שהפך למותג של ממש", כתבה רהב-מאיר לשר החינוך.

רהב מאיר הוסיפה: "לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה. כמובן שאפשר וצריך לרענן ולבצע חילופים ושינויים, וזהות המנחה – בניגוד לתורה – אינה תורה מסיני. ובכל זאת, נראה לי שחבל לוותר על מגיש כל כך מוצלח, ותיק ומזוהה, שהפך כאמור לסמל, כנראה בגלל איזה רצון "להצעיר". הרי לא מדובר כאן בתכנית ריאליטי, זה אירוע חינוכי סביב התנ"ך".

עוד היא כותבת: "אני מניחה שהדברים נעשו בשגגה ולא בזדון. מבחינתי, אתם יכולים כמובן לבחור כעת בכל אחד מהמנחים האחרים שניגשו למכרז. אישית, אשמח להמשיך לצפות בחידון בהגשת אבשלום, ואשמח עוד יותר לאפשרות אחרת שעליה חשבתי: הגשה זוגית של שנינו, שבה כל אחד יתרום את חלקו. אם אבשלום יסכים, זה נראה לי פורמט מנצח (תשאלו אותו איך אומרים פורמט בעברית)…".

המכתב עורר גל של תגובות חיוביות ואוהדות בתקשורת וברשתות החברתיות. עיתונאים ואושיות רשת שיתפו את המכתב וציינו כי מדובר במפגן של אצילות, הגינות ורגישות הנדירים מאוד במחוזותינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.