הרב מארה"ב שנאבק בתוקפי הילדים החרדים

רב חרדי חסידי מניו יורק, שמנהל שנים רבות מאבק בתוקפי הילדים בקהילה החרדית בארה"ב, משיק בימים אלה בישראל ספר מצויר לעידוד חינוך למוגנות. בפגישתו עם רבנים מישראל הוא קיבל את הסכמתם. צפו

הרב יענקי הורוביץ, רב חרדי חסידי מניו יורק, שמנהל שנים רבות מאבק בתוקפי הילדים בקהילה החרדית בארה"ב, משיק בימים אלה בישראל ספר מצויר לעידוד חינוך למוגנות. בימים האחרונים נפגש הורוביץ עם שורה של רבנים וקיבל את ברכתם ועידודם לפעילותו.

בין היתר נפגש הורוביץ עם הרב יהודה סילמן, דיין ופוסק נודע שכתב ספרי הלכה רבים ועומד בראש עמותת "שלום בנייך" ועם הרבנית לאה קולודצקי בתו של המנהיג החרדי מרן הרב חיים קנייבסקי.

צפו – כך התקבל הרב הורביץ אצל הרבנית קולדצקי


בפגישה עם הרבנית קולודצקי בבני ברק, דיברה הרבנית על ריבוי המקרים המתרחשים במגזר החרדי לאחרונה, ובפרט על מקרים שהיא מכירה מקרוב כמו למשל מקרה שאירע בחדר המדרגות בבניין בו מתגוררת בתה בבני ברק, שאף העידה על כך במשטרה. הרבנית התייחסה לספר ואמרה כי "בכל בית עם ילדים חייבים את הספר הזה, הסיפורים שיש היום זה מזעזע". בנוסף, הרבנית העניקה הסכמה כתובה ורשמית לספר בו היא ממליצה לקנות אותו לילדים ולנכדים כמתנה, "מתנה נפלאה לילדים ולנכדים. הספר מאוד חשוב וממחיש בצורה ברורה את המסר להיזהר ולהישמר מכל דבר סכנה ומאנשי בליעל".

בפגישה עם הרב סילמן, אשר מהווה כתובת מרכזית במגזר החרדי למקרים של אלימות במשפחה והתעללות מינית בילדים, הדגיש הרב סילמן, "יש המון צרות שהציבור יודע והרבה יותר מזה צרות שהציבור לא יודע", הרב סילמן הוא זה שעודד את את הורוביץ לכתוב מהדורה עברית לספר לאחר שראה מהדורות שלו באנגלית ואידיש. בפגישה הוא אף הסביר את הגישה החרדית הייחודית בחינוך למוגנות, "החכמה של הדברים האלה זה להזהיר את הילדים בלי שהילדים יידעו ממה מזהירים אותם".

שם הספר החדש הוא "מה שבטוח – בטוח". הספר נועד לפתח ערוץ של הידברות בין הורים וילדים בנושא הרגיש. לשם כך נבנה הספר על בסיס טקסט פשוט וברור ואיורים מתאימים שנועדו להעביר את המסר. הספר, שנכתב במקור באנגלית ונמכר כבר בכ-50,000 עותקים, הצליח לשנות לגמרי את השיח בנושא כה חשוב ורגיש בקהילות חרדיות בארה"ב ובאירופה. הוא מוגש כאן בתרגום לעברית.

יצוין, כי לספר קיימת גרסה ביידיש אשר הצליחה אף לחדור באלפי עותקים לקהילות החסידיות של סאטמר וסקווירא, הנחשבות לשמרניות ביותר ולרגישות לשיח בנושאים מסוג זה.

הרב הורוביץ מציין כי "הספר נמכר בארץ במחירי עלות והוא פרויקט שנועד נטו לתועלת הציבור. פגיעות בילדים הם כיום מגפה של ממש ולכן עלינו כהורים לתת לילדנו את הכלים להיזהר ולהינצל מכך, בדיוק כפי שאנו נותנים להם כלים להיזהר מסכנות רבות אחרות. מהבחינה הזאת אני מקווה שהספר יהווה הקדמה של תרופה למכה ויסייע למשפחות דתיות בארץ לשמור על ילדיהן, כפי שסייע לעשות כן לעשרות אלפי משפחות בארה"ב".

צילומים: שניאור שיף

הרב סילמן מעניק את ברכתו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.