הרב אבינר: "אלעזר שטרן – בוגד"

ראש ישיבת 'עטרת כהנים' במתקפה חסרת תקדים נגד הח"כ הדתי של 'יש עתיד': "נהנה לעמוד בראש הלוחמים נגד התורה" {סערת חוק הגיוס}

סערת חוק הגיוס: בעקבות העתירה שהגיש ח"כ אלעזר שטרן מ'יש עתיד' נגד אישור התיקון לחוק, יוצא הרב שלמה אבינר, מבכירי הרבנים באגף התורני של הציונות הדתית במתקפה חריפה נגדו.

"הוא לא מקבל תמיכה מאיתנו", הבהיר הרב אבינר בראיון ל'קול החרדי', והוסיף: "הוא בוגד בתורה עם כיפה על הראש. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו. הוא נהנה לעמוד בראש הלוחמים נגד התורה".

כזכור, אמש פרסמנו כי לאחר העברת חוק הגיוס המתוקן שמחק בתום דיון לילי את ההישג הגדול של מפלגת 'יש עתיד', גיוס בני הישיבות, המפלגה האנטי דתית החליטה לעתור לבג"צ נגד תיקון חוק הגיוס.
.
בפנייתם לבית המשפט כותבים העותרים כי השינוי בחוק נעשה "משיקולים פוליטיים צרים, בניגוד גמור ומפורש להלכות שיצאו מלפני בית משפט זה, תוך רמיסה ופגיעה בזכות לשוויון".
ב'יש עתיד' אומרים כי בג"ץ פסל בעבר את חוק טל כיוון שאינו היה חוקתי, וכי תיקון החוק הלילה לא יעבור את מבחן בג"ץ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד אמר כי "ממשלת ישראל בגדה הלילה בחיילי צה"ל ובמשרתי המילואים כשביטלה את חוק השוויון בנטל . במו ידיהם אמרו שר הביטחון וראש הממשלה לחיילי צה"ל שהפוליטיקה חזקה יותר מאחדות העם היהודי ושאין שוויון בנין הילדים של כולנו.

"הגשנו היום עתירה לבג"ץ מפני שאי אפשר לעבור בשתיקה על כך שהממשלה הצינית הזאת, ביטלה אתמול, ללא היסוס את אחד העקרונות הבסיסיים של הדמוקרטיה הישראלית על פיו כולם שווים בפני החוק, ולכולם יש את אותן זכויות ואותם חובות. זו פשיטת רגל מוסרית ואנחנו נלחם בכך".

לדברי לפיד, "ביטול החוק שעבר אתמול בכנסת לא יעבור את מבחן בג"ץ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית. בתקופה של מצב ביטחוני קשה, כאשר כוחות הביטחון מתמודדים מול גל טרור מתועב – דווקא בזמן הזה ממשלת ישראל מבטלת את חוק השוויון בנטל. יד אחת שולחת את טובי בנינו להגן על חיינו והיד השנייה בוגדת בעקרון הבסיסי ביותר של שירות חובה לכולם. זה בלתי נסלח ואנחנו נמשיך להלחם בזה גם בערכאות המשפטיות"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.