הרב שלמה אבינר בראיון נטול כפפות: "רבנים חרדים אמרו לי שהעסקנים לא שומעים להם" • האזינו

הרב שלמה אבינר מבכירי רבני הדת"ל משיב בראיון נרחב על כל השאלות הקשות, על השתתפותו בעצרת המיליון, על דבריו שיתפלל לגיוסם של החרדים ועל יחסי החרדיים ודתיים. וכמובן מתייחס לחוק הגיוס ומפלגת הבית היהודי. ”אני חושב שכל אדם צריך להתגייס לצבא אלא שתלמיד ישיבה יוכל לקבל דחייה כדי שיוכל לצאת תלמיד חכם ובסופו של דבר יתגייס לצבא. אבל דבר שכזה אי אפשר לעשות בכוח. זה צריך לבוא מתוך אמון והסכמה, אפשר להכריח אדם אחד או שניים אבל לא שייך לעשות זאת עם ציבור שלם. אני מתפלל שכולם יתגייסו אבל לא בכפייה“.

על הפרסומים שהיו כי במהלך העצרת יתפלל לגיוסם של החרדים אמר: ”הדברים שאמרתי באו בעקבות כך שאמרו לי אם אתה הולך לעצרת זה אומר שאתה נגד גיוס, אמרתי שאני בעד גיוס אבל נגד כפייה ולכן בתוכי אני יכול להתפלל מה שאני רוצה. הקב“ה שומע את התפילות והוא יחליט מה לקבל ומה לא לקבל. אני מתפלל מה שכתוב בסידור והקב“ה יודע מה הכוונה והרצון שלי. ומה שאני חושב אני מתפלל“.

וכשהוא נשאל אם נשא תפילה גם על שיבתם של החילונים למקור היהדות הוא עונה ”בשביל זה אני לא צריך עצרת על זה אני מתפלל כל יום“. ושוב מדגיש ”כשאני מתפלל אני לא מכוון שום דבר רק את המילים אבל הקב“ה יודע את נסתרות ליבו של האדם“.

על יחסי החרדים והדתיים הוא אומר: ”החרדים והדתיים לאומיים מסתדרים יפה אם זה במשפחה ואם זה בעבודה ואם זה בצבא. הפוליטיקאים והעיתונאים מחרחרי ריב הרבה פעמים למורת רוחם של החרדים וגם של הלאומים דתיים. הרבה פעמים פנו לרבנים החרדיים להתלונן והם אמרו מה אנחנו יכולים לעשות לא שומעים לנו.“

על הסנקציות הפליליות הוא אומר: ”המהלך הפוליטי האחרון של כפייה רק הרחיק מאוד, חבל מאוד“. ומנגד מציין כי לא פנה אל נציגי הבית היהודי ”אני לא מתעסק בפוליטיקה אבל הם שמעו היטב שאני רוצה להשתתף בעצרת ואמרתי זאת בהרבה מסגרות“.

על השתתפות הציונות הדתית בעצרת הוא אומר: ”היו הרבה הרבה אנשים מהציונות הדתית בעצרת הזו. אני הסברתי באריכות בישיבה שהתורה היא תורה אחת של החרדים ושלנו וא“א לדאוג לתורה הזו ולא לתורה אחרת, אני זוכר שבפעם הקודמת שראש הממשלה צימצם את תקציבי הישיבות והמפד“ל הייתה שותפה בממשלה הזו הוא אמר אני לישיבות הציוניות אני אדאג חבר הכנסת דאז זבולון אורלב אמר או שדואגים לכולם או לאף אחד. וודאי שהמחבר גדול לאין ערוך מהמפריד“.

הרב אבינר מסיים את הראיון בנושא הקשר בין הרבנים החרדיים לדת“ל: ”באורח גלוי ורשמי זה לא יהיה. נפגשים, אבל לא תחת זרקורי התקשורת. הוצאתי ספר שאני מביא בו הרבה פסקים מרבנים חרדיים. וגם רבנים חרדיים מביאים את הפסקים שלי בספריהם“.

האזינו לראיון המלא
באדיבות קו מקור החדשות 0584902000

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.