הרב אבינר הודיע על תמיכה ב'יחד': "יש שם הרבה יראת שמים"

חיזוק לישי: הרב שלמה אבינר, מבכירי הרבנים במגזר החרדי-לאומי, פירסם טור באתר NRG בו הוא מצהיר על תמיכה חד משמעית במפלגת 'יחד'

אלי ישי ממשיך במסע הכיבושים המוצלח שלו במגזר הדת"ל: ראש ישיבת 'עטרת כהנים', הרב שלמה אבינר, הנחשב לאחד מבכירי הרבנים בפלג החרדל"י של הציונות הדתית, הודיע על תמיכה חד משמעית במפלגת 'יחד'.

בטור שפירסם הרב באתר NRG הוא קובע כי במפלגת 'יחד' יש "הכי הרבה יראת שמים".

בתחילת הטור כותב הרב אבינר: "יש לנו מאבק עמוק על ארצנו. מופעלים עלינו לחצים כבדים לגזול לנו חלקים ממנה. לערבים יש יותר מ-20 מדינות ושטח פי 500 מארצנו, אך הם חומדים לגזול את כל מלוא רוחב ארצנו. וכיוון שאין לנו די אומץ וגבורה לומר: 'זה שלנו!' אז גם אומות העולם לוחצות עלינו. לכן צריך, הרבה אמונה, הרבה עוז, ואת זה אין לשמאל.

לא פחות מזה יש מאבק קשה על יהדותה של ארצנו. עקירת הסטטוס קוו יביא הפרדת היהדות מן המדינה שתביא הקמת מדינת כל אזרחיה. אך לא בשביל זה באנו לכאן, זאת כבר נתן לנו נפוליאון שהעניק זכויות אזרחיות ליהודים. מדינת כל אזרחיה, עם זכויות שוות ליהודים, אפשר לקבל באמריקה. העקירה של טבע היהדות של הפרט ושל המדינה הוא חורבן נורא".

בהתייחסו למפלגות החרדיות הוא כותב: "בוודאי שמפלגות החרדים תילחמנה נגד מגמה הרסנית זו. לעומת זאת לא בטוח שהן תילחמנה על הארץ, ושמא תהיינה מוכנות לשתף פעולה עם ממשלת שמאל, כמו שהיה בעבר. בל נשכח שהמאבק על ארצנו הוא קרדינאלי, בהיותו עם גויים, כי בינינו, בין יהודים, כבר נסתדר. אם כי גם הבית-היהודי אכזב במקצת, כי הוא מוכן מאז ועד היום, לכונן שלטון עצמי על שטחי A-B בלי נוכחות צה"ל. טעות נוראה היא, כי כל הארץ הזאת שלנו היא, אין כאן A, B או C אלא נחלת אבותינו שד' נתן לנו לנצח".

וכאן מגיעה התמיכה במפלגת ישי – שטבון – מרזל: "אבל בשורה טובה יש: העם היושב בציון יותר ויותר סובר: לימין שור! הוא כבר התפקח והבין שאין כל רצון כן מצד הערבים לשלום, בראותו שכל הוויתורים וכל הפייסנות לא הועילה במאומה כבר יותר ממאה שנה. אם כן, יש לפנינו שלוש מפלגות ימין, ויש לקוות שיחד יזכו לרוב, יזכו להנהגה, ויצטרפו אליהם החרדים. ובין השלושה, אני אישית מעדיף את יחד-העם-איתנו, כי יש שם הכי הרבה יראת שמיים.

כמובן גם בליכוד יש אנשים יראי שמיים, אשרינו, אך הם מיעוט. ובוודאי שרוב אנשי הבית-היהודי הם יראי שמיים, אבל כמו בכל דבר יש מדרגות ביראת שמיים. שיריון חילונים במפלגה, מה שלא היה מעולם, מעורר תהיות כבדות. וכן הוויתורים על הסטטוס קוו למחצה לשליש ולרביע הם דברים שלא היה כמוהו מעולם במפלגה דתית לאומית. הרי אותו סטטוס קוו הוא שחותם חותמת של תורה ושל קדושה על מדינתנו".

"לכן נותרה לנו מפלגת יחד שאנשיה הוכחו בעבר כאנשים יראי שמיים וגם מגנים על אחיזתנו בארצנו. החיבור בין הדתיים הלאומיים עם החרדים, הוא חיבור של אמת ולא חיבור תועלתי. בכלל, זה אסון שיש פילוגים באומה, וזה אסון בחזקת שתיים שיש פילוגים במחנה הפנימי של שלומי אמוני ישראל. אמנם, מפלגה זו קטנה היא, ולכן השפעתה מועטת, אך כיוון שתצטרף למחנה הגדול של הימין, מה טוב ומה נעים. וגם אני מקווה שהקטן גדול יהיה, כשם שזכה להיכנס לברית, כן יזכה להיכנס לתורה ולמעשים טובים", מסיים הרב אבינר את דבריו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אָז נִדְבְּרוּ יִרְאֵי יְהוָה, אִישׁ אֶל-רֵעֵהוּ; וַיַּקְשֵׁב יְהוָה, וַיִּשְׁמָע, וַיִּכָּתֵב סֵפֶר זִכָּרוֹן לְפָנָיו לְיִרְאֵי יְהוָה, וּלְחֹשְׁבֵי שְׁמוֹ.

    שמחה עדני |
    הגב
  2. רק יחדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד העם איתנו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב