הרב אבינר: "הר הבית הפך למקום טיולים, זה לא הזמן לעלות"

הרב אבינר בראיון: "אני לא עולה כי תשעים ותשע אחוז מחכמי ישראל אוסרים לעלות להר הבית וגם הרב קוק והרבנות הראשית אומרת לא לעשות ככה ובשבילי זה מספיק" – האזינו

הרב שלמה אבינר, רב ישיבת עטרת ירושלים ורב הישוב בית אל התראיין היום לתכניתו של מנחם הורוביץ "עושה עניין" ברדיו גלי ישראל (106.5\94FM) ונשאל לדעתו לעלייתם של חברי הבית היהודי להר הבית להתפלל: "אני לא עולה כי תשעים ותשע אחוז מחכמי ישראל אוסרים לעלות להר הבית וגם הרב קוק והרבנות הראשית אומרת לא לעשות ככה ובשבילי זה מספיק. מי שקובע בתחומים האלה הם הרבנות הראשית, יכול להיות שיש רבנים שעולים ולכן לא פוסקים על פי דעת יחיד וכבודה במקומה מונח."

הרב אבינר הוסיף: "אין הבדל בין השנה לשנים אחרות, הר הבית הוא קדוש שאסור להיכנס ויש בעיות של כרת. אף אחד לא יודע את הגבולות, יש 11 שיטות לחישוב מקום המקדש. אין מצווה. הר הבית הוא ההר של בית המקדש, כשיגיע הזמן לבנות את בית המקדש בוודאי שנעלה אליו. זה יהיה הזמן להיכנס אליו. הר הבית הוא תחת שילטוננו, הוא המקום הכי נשלט ע"י צה"ל במדינת ישראל, אך כרגע זה לא הזמן לבנות את בית המקדש. אתה רואה שזה נהפך למקום טיולים, לא לכולם, לחלק."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.