הרב אבינר למנהיגי הבית היהודי: "אין להתפשר ולחתום, גם במחיר של פגיעה פוליטית"

הרב אבינר ברדיו "קול ברמה" קורא ומתנגד באופן נחרץ להצבעה היום בכנסת, על החוק, של מפלגת הבית היהודי, בעד אישור פתיחת רישומי נישואין בכל אזור נבחר. על פי הצעת החוק, זוגות יוכלו לבחור את הרב שישיא אותם ללא קשר למקום מגוריהם, בניגוד למצב כיום.
"התורה אינה פשרנית ואינה פחדנית"- כך הרב אבינר בתכנית הבוקר, "כשיש פשרנות מתוך כוונות טובות, להתקיים בתור מפלגה, אני מבין למה עושים כך. אבל כשמדובר בנושא כל כך חשוב ובסיסי ביהדות, אז בשם התורה- זה בלתי אפשרי. גם החזון אי"ש בזמן שרצו לגייס את הבנות, נלחם בכך ואמר- "עדיף שכול הישיבות תיסגרנה, אבל, שאפילו בת אחת לא תגיע לצבא"- התורה לא יכולה להיות פשרנית!!
לשאלת המראיין: מהו המסר מדבריו? ענה הרב אבינר: "יש היום, מגמה לפתיחת אזורי רישום, לכל אחד היכן שרוצה, לכאורה יפה, אבל אנו יודעים שישנה בזה בעיה של פסולי חיתון וכדו'. אז במקום אחד יאשרו וכולם ילכו לשם.. .אדם צריך להירשם היכן שנמצא. המנהיגות צריכה להילחם על התורה והמצוות ולא להתפשר. אפשר להתפשר על תקציב כבישים, אבל על התורה לא! על דבר כזה, שהוא נגד התורה ממש, אי אפשר לחתום ולהסכים גם אם תגרם פגיעה פוליטית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נראה לי שהכתבה הזאת צריכה לקבל כותרת ראשית בכל כלי התקשורת החרדית!!!!!
  הנה מגיע רב בעל ערך ושיעור קומה ולא מפחד לומר את מה שאנחנו מנסים להסתיר,
  יוצא תמיד להגנת היהדות אפילו אם זה נוגד את הווי החברה שהוא כביכול משתייך אליה,
  נותן את האמת בפנים ללא מורא וללא שימת לב על הפופוליזם החברתי ,
  מין כזה של אנשים אנחנו צריכים שיעמדו בראשנו ואם הוא תלמיד חכם על אחת כמה וכמה
  כל הכבוד על הכתבה רק בפעם הבאה שימו אותה כותרת ראשית!!
  כתבה לעניין.

  דבורי |
  הגב