הרב אבי זרקי על יאיר נתניהו והגויה: – "אפשר לגייר אותה"

 כלי התקשורת בנורבגיה דיווחו כי בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, החל קשרי שידוכין עם סטודנטית מקומית, שלומדת בימים אלה בישראל.

 על פי דיווח של העיתון הנורבגי "Grimstad Adressetidende", ראש הממשלה פגש את ראש ממשלת נורבגיה בדאבוס, והתגאה בפניה בקשרים של בנו וחברתו הנורווגית שעלי פי מקורות זרים אינה יהודיה.

  רבני "בית הלל" מסרו לוואלה! יהדות כי "עם ישראל בכלל והחברה הישראלית בפרט מתמודדים עם אתגר קשה של שימור הזהות היהודית וחיזוקה במדינת ישראל ובתפוצות. מאמצים רבים מוקדשים למלחמה בהתבוללות ובנישואי התערובת הגורמים לאיבוד מאות אלפים מהעם היהודי, בד בבד עם מאמצים לקבוע רוב יהודי בתוך גבולותיה של המדינה".

עוד  הוסיפו כי: "בעת כזו יותר מתמיד, על מנהיגי הציבור ובני משפחותיהם להוות דוגמא אישית בפני הציבור. לא יעלה על הדעת שמנהיג של מדינת ישראל המייצג את העם היהודי בכל העולם ומוביל מהלכים היסטוריים, יתמוך בנישואי תערובת המתקיימים בתוך משפחתו. נכון שאין שליטה מוחלטת על בני המשפחה, ולכל אחד יש בחירה אישית משלו, ברם מפאת גודל האחריות של המנהיג עליו להביא הסתייגות פומבית מהנושא שאם לא כן הדבר ייראה כזילות ופגיעה חמורה בזהות היהודית של המדינה."

הרב  אבי זרקי שמשמש כרב הסלב' בצפון תל אביב, הידוע גם כ"מוהל הסלבס" הגיב, "הוא אדם פרטי, חופשי ורשאי לעשות כל מה שנראה לו לנכון". זרקי טוען כי אלו התוקפים את נתניהו ממהרים לחרוץ גורלות, "הם בסך הכול נפגשים ואין להסיק מכך מסקנות שהם מתכוונים להתחתן. זה לא מתפקידנו להיכנס לו לתוך המכנסיים שלו, וגם אם בסוף יחליט להתחתן איתה, יהיה אפשר לגייר אותה".

 עוד הוסיף הרב זרקי כי דווקא הציבור החרדי שממהר לחרוץ גורלות וממהר להעמיד לדין כל אדם, "צריך לחשוב אחרת".

אני  מציע לו "לשקול את החברות פעם נוספת, הוא משמש כדוגמא ואנשים בוחנים אותו יותר מכל אדם אחר בחברה הישראלית".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בכלל לא מבינה אותכם, מה ההלם? באמת, בן אדם שאין חי כיהודי, אין שומר שבת ,לא מניח תפילין, לא שומר נידה, לא שומר נגיעה בנשים, אוכל נבילות ביום הכיפורים, כל היום בלי כיפה, לא מתפלל 3 פעמים ביום לד', לא לומד תורת השם, וכו' אז מה אתם רוצים שכבר יצא ממנו? מה זה כ"כ משנה אם הוא יתחתן עם יהודיה והתנהג כמו גוי !!! או אולי עדיף שיתחתן עם גויה ויתנהג כמו גוי !! זה החינוך שהוא קבל בבית, התבוללות!

  בושה וחרפה לראש ממשלת הישראל, חוץ מזה סליחה, מי הייתה אשתו השנייה של אביו של יאיר? יהודיה כשרה כדת וכדין? התפוח לא נופל רחוק מהעץ. למעשה, נתניהו נמצא בממשלה עם עוכרי ישראל, יאיר לפיד ובו יאיר נתניהו מתבולל. נראה שבה לו עונש משמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ההלכה פוסקת: שאסור להתגייר לשם נשואין
  בושה לכת הציונית בארץ ובכל העולם
  כדכתיב אותו ואת בנו
  התפוח נופל ליד העץ
  וכו'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ברור היה לו הזדמנות לתקוף ת'חרדים למרות שאין לכך כל קשר אבל למה לא

  אשכנזי גאה |
  הגב
 4. חסר יהודיות מר … בן של ראש ממשלת ישראל. בושה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב