"הרב אברג'ל לא שלח את האנשים להפגין, וכמו בעל התנייא, גם הוא ישוחרר בקרוב"- עורך הדין אריה ליבוביץ'

"הרב אברג'ל לא שלח את האנשים להפגין, כמובן. הוא ביקש שלא יהיו עצרות, שיש לשבת וללמוד תורה- כי זה הדבר היחיד שעוזר בשעת צרה"- כך אומר בתוכנית הבוקר(א') של "קול ברמה", עו"ד אריה ליבוביץ' המייצג את הרב, והדברים הללו נאמרו לכל בני הישיבות בשבוע האחרון, לטענתו.

"אנו יודעים ואף בית המשפט קבע, שהחשדות נגד הרב הפכו לערטילאיים וכמעט לא ממשיים, בית המשפט אישר את המעצר לצורכי חקירה בלבד ולא בגלל אשמתו של הרב, ואנו מעריכים כי בגלל מעצרה של הרבנית זבולוני הוארך מעצרו וכנראה שזאת הייתה את פעולת החקירה שבעטייה היו צריכים להמשיך את המעצר".

"אין קשר" הוסיף ואמר "בין חומרת הראיות למעצרו. התמיהה שלנו הייתה בגלל היותו איש מוכר וידוע ולא הייתה ברורה לנו ההתעקשות והחשש שלא לשחרר את הרב".

לשאלת המראיין: מה שלום הרב, ענה ליבוביץ' "הרב חזק, הוא אומנם עדין נפש אבל חזק באמונתו, הוא מבין שהסיטואציה לא פשוטה, ויודע שהיו עוד גדולי ישראל שנתפסו על ידי מלשינים שהשייכות שלהם לזרע ישראל אינו ברור. היה הבן איש חי והיה בעל התנייא שיום שיחרורו חל בימים אלו, והרב הוא כמוהו יהודי רציני ובעז"ה ישתחרר בקרוב" כך אמר לסיום, עורך דינו של הרב.

לאחר ההפגנה אמש בצומת הרחובות בר אילן ושמואל הנביא בירושלים נגד מעצרו של הרב יורם אברג'יל, שהייתה סוערת במיוחד, נעצרו 28 בני אדם.

המפגינים יידו אבנים לעבר כלי רכב ערביים שעברו בסמוך, הזיקו לחנויות סמוכות, שרפו פחים ועקרו גדרות הפרדה.

 

תמונה ראשית- משה מזרחי

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

    • נראה שאתה לא מעודכן, הרב אברג'ל הוא מפיץ תורת החסידות ובמיוחד את ספר התניא הקדוש, הוא מהגדולים בדורו בעשיה הקדושה הזו.

      משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
      הגב