"האם לא דתייה? הילדים יעברו לאב החרדי" (הקלטה)

המאזינה סיפרה לדנה ספקטור ודן שריג ברדיו ללא הפסקה על כך שבית הדין הרבני החליט להעביר את ילדיה לאביהם החרדי שהתכחש עליהם במשך 7 שנים בגלל שלטענת בית הדין היא לא מספיק דתיה: "זה לא יכול להיות שבמדינת ישראל ייקחו לאמא את הילדים רק בגלל שהיא לא דתיה!", היא טוענת.

לאחר שבע שנים בהן הגרוש של מ' לא היה בקשר עם ילדיו, החליט אב בית הדין הרבני, הרב אליהו אברג'יל, להעביר את שלושת ילדיה לחזקת אביהם החרדי  הסיבה: האם אינה דתיה מספיק.


בראיון שהעניקה מ' חוזרת בשאלה  בתכניתם של דנה ספקטור ורן שריג ברדיו 103FM סיפרה על קורות חייה: "נישאנו כחרדים אבל כיום הוא חרדי ואני לא. אני גרה בירושלים בשכונה חרדית והוא גר לא רחוק מאיתנו, זה כמובן לא גרם לו לרצות לראות את הילדים, הוא לא ראה אותם חמש שנים וחצי. אני לא מגדירה את עצמי כחילונית אלא כפלורליסטית והילדים שלי לומדים בממ"ד, בית ספר ממלכתי דתי כדי לשמר את אורח החיים הדתי ולא לעשות להם טלטלה", סיפרה מ'.

בראיון היא מתארת על הקשיים שחוותה   "לפני שנה וחצי, לאחר שנישא שוב, פנה הגרוש שלי לבית הדין הרבני. בגלל מרוץ הסמכויות הוא ידע שתהיה לו שם אוזן קשבת והוא צדק. מכיוון שהוא לא היה בקשר עם ילדינו ביקשתי שהוא קודם יתכבד ויראה אותם כדי שיידע מי הם הילדים שלו. הוא התחיל לראות אותם במרכז קשר ומאוד שמחתי כי אני לא חושבת שילדים צריכים לחיות בניתוק מאביהם אבל זה לא נגמר בזה".

 

מ' מספרת כי אבי ילדיה החרדי  טען שהיא מתעללת בהם ומזניחה אותם,. "הוא טען שיש לי בן זוג סוחר סמים והעליל עליי עלילות אבל למרות כל המעקבים שהוא עשה לא היו לו שום ראיות, אני באמת אימא טובה. הוא חייב מזונות של 4,500 שקלים בכל חודש, ההיגיון הפשוט אומר שאם הילדים יעברו לחזקתו הוא לא יצטרך עוד לשלם לי מזונות".

 

 

כאמור,  הרב אליהו אברג'יל החליט  להעביר לאלתר את הילדים לאב.: "זה היה מזעזע. זה היה ביום שני בבוקר, הילדים לא היו בבית למזלי. קיבלתי המון טלפונים ממספרים לא מזוהים ולא עניתי ואז קיבלתי טלפון מעורך הדין שלי, ניר כחלון. רק מהמילה הראשונה שהוא הוציא הבנתי שמשהו נורא קרה".

בשלב הזה הגיעה  מ' למשרדו של עורך הדין ובמשך חמש שעות עבדו להוציא צו עיכוב לבית הדין הרבני. "החלטת בית הדין הייתה אמורה להתבצע באופן מיידי וכבר היו אמורים לקחת ממני את ילדיי", סיפרה מ', "הלכנו לבית הדין כדי לבקש צו עיכוב ביצוע. חיכיתי שם בערך שעתיים וחצי עד שהתייחסו אליי. אמרתי לדיינים שם 'אני לא הולכת הביתה, אני אהיה פה עד שתגיעו להחלטה'. לא היו לי הרבה ברירות אלה הילדים שלי".

 

"הייתי שבורה. לא אכלתי כמה ימים ולא ישנתי", סיפרה מ' הנסערת והוסיפה: "לא ידעתי מה אני עושה עם עצמי ואיך אני מתמודדת עם הדברים, הרגשתי שזה הרבה יותר גדול ממני. אני באמת בן אדם ישר. איך אני יכולה להתמודד עם שקרים כאלה? עשרות האנשים שעזרתי להם יודעים מי אני, הבית שלי הוא בית פתוח, עשרות מגיעים אליי לייעוץ ולעזרה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הבה נזכור שלכל מטבע ישנם ב' צדדים,

    יתכבד נא האתר קוקר החרדי לברר עם הבעל את פני הדברים ולא ליהיות שותף לתעמולה אנטישמית של התקשורת החולנית בכלל ו103 בפרט!!!!!!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב