הרב אוירבך במכתב נגד רון קובי: "נתאגד כולנו להלחם במומר"

החרדים ייכנסו לקואליציה של רון קובי או שיחרימו אותו?ראב"ד טבריה הרב אברהם דוב אוירבך, הוציא מכתב בו הביע את דעתו כנגד כניסה לקואליציה. "מגלים דעתנו כי יש איסור חמור להתחבר עימו"

הציבור החרדי התפצל לשתיים בקרב על המירוץ לראשות עיריית טבריה, בעוד שס ודגל התורה ומפלגתו של הרב אוירבך תמכו לראשות העיר ביוסי בן דוד , מפלגתו של המקובל הרב דב קוק תמכה בדודיק אוזלאי לראשות העיר.

הטעות של החרדים בטבריה הובילה לבחירתו של שונא החרדים רון קובי, שגרף את מירב הקולות כ-45 אחוז מסך הקולות .

כעת, החרדים חלוקים האם ייכנסו לקואליציה של קובי, או שמא יחרימו אותו בשל איבתו לדת.

אמש, ראב"ד טבריה הרב אברהם דוב אוירבך, הוציא מכתב בו הביע את דעתו כנגד כניסת החרדים לקואליציה. במכתב שכתב אמש נאמר: "לכל בני התורה ושומרי מצוות בעירנו הקדושה נתאסף כולנו לבדוק מעשינו ולהבין מה זאת עשה אלוקים לנו והרי כולנו אשמים בזה פחות או יותר, כבר אמרו חז"ל אחד שוגג ואחד מזיד בחילול השם, כי כנראה היינו צריכים להתאמץ עוד יותר לעצור בעדו ובעד המסייעים לו.

עוד כותב הרב ואומר: "שזה בגלל הפילוג ברור שעצם בחירת אדם שכל פרסומו ומהותו קשור בחירוף וגידוף מערכות אלוקים חיים, על ה' ועל משיחו ר"ל, יותר גרוע מלפיד, זהו חילול ה' חמור מאוד, וכבר התרענו כי פיצול הכח החרדי יגרום את בחירת המומר להכעיס הזה, ושוגג כמזיד בחילול השם.

לסיום המכתב כותב הרב, "שאסור באסור חמור על התחברות עמו ולהצטרף לקאולציה של ראש העיר רון קובי".

עם זאת, רבנים אחרים סבורים כי חרף הצהרותיו הבוטות "רון קובי הוא אדם פרגמטי שניתן להגיע עימו להבנות לתועלת העיר". כמו כן, עסקנים חרדיים בעיר טוענים כי הקמת סערה וזעקה עולמית רק תשחק לידיו של רון קובי ולידי הציבור הענק שתמך בו שצמאים לסערות ולמלחמות.

גם חבר הכנסת מלכיאלי משס אמר לכלי התקשורת על סערת ראש העיר טבריה רון קובי: "צריך לעשות השתדלות להיכנס לקואליציה אבל אם יתברר שהוא לא מתכוון להסתדר עם הציבור החרדי האופוזיציה היא בהחלט אפשרות ויעשו לו משם טרור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.