הרב איגרא התחייב לרב דוב ליאור: "אתמוך בהיתר מכירה"

 מרוב מעומדים לא רואים את היער: בציונות הדתית ממשיכים בטריקים שלהם בניסיון לכפות רב ראשי ציוני. והפעם הם מריצים לתפקיד הרב האשכנזי לישראל את אליעזר איגרא.

אמש קיבל הרב איגרא חיזוק משמועתי בדמותו של הרב הרב דב ליאור שכתב מכתב תמיכה ברב אליעזר איגרא לתפקיד הרב הראשי לישראל. במכתב לחברי הגוף הבוחר כתב הרב ליאור: "תתמכו במועמדותו של הגאון הרב אליעזר איגרא שליט"א, להיות הרב הראשי האשכנזי של עם ישראל".

מה הסיבה שהביאה את ליאור לתמוך במעומודתו של הרב איגרא? ל'קוקר' נודע כי הרב איגרא ישב אצל  הרב דב ליאור, רבה של קרית ארבע חברון, הרב ליאור הוא הסמכות הרוחנית המשפיעה על מפלגת "תקומה" בכנסת החברה בסיעת "הבית היהודי" בכנסת, בפגישה  הציג  בפניו את השינויים שיביא לרבנות הראשית לישראל במידה ואכן יבחר לתפקיד.  "האם תתמוך בהיתר מכירה בשנת השמיטה"? שאל הרב ליאור את המעומד לרה"ר, "כן, זה גולת הכותרת שלי", הוא השיב, אני יתמוך היתר  המכירה".

מקרובים לבית הרב ליאור סיפרו לנו כי הרב איגרא התחייב שיביא לשינויים נוספים ויקבל כל הוראה שתצא מפיו של הרב ליאור.

לאחר מכן הוציא הרב ליאור מכתב תמיכה – בו הוא מצהיר על תמיכתו ברב אליעזר איגרא לתפקיד הרב הראשי לישראל.

כבעל השפעה רבה בקרב הנציגים התורניים לאומיים בגוף הבוחר, קרא הרב ליאור במכתבו לחברי הגוף הבוחר: "תתמכו במועמדותו של הגאון הרב אליעזר איגרא שליט"א, להיות הרב הראשי האשכנזי של עם ישראל".

במכתב פירט הרב ליאור וטען כי "הרב אליעזר איגרא שליט"א הינו צדיק אמיתי וירא שמים, עניו וצנוע, עטור במידות טובות. הוא תלמיד חכם, גדול בתורה אמיתי ושימש את גדולי דורנו, רבותינו הרב שפירא זצוק"ל והרב אליהו זצוק"ל. הוא פוסק בכל עניין בארבעת חלקי שו"ע ובכלל זה מתמחה במצוות התלויות בארץ ובחקלאות המתפתחת בארצנו וכן בסוגיות חמורות כיוחסין ועגונות, כדרכה של תורה המסורה לנו מדור דורים בלי לסטות ימין ושמאל, ומתוך סבר פנים יפות ונעימות לגברים ונשים כאחד.  ידיו רב לו והוא יושב על מדין מזה כעשרים וחמש שנה, כדיין, אב בית דין וחבר בית הדין הגדול."

עוד נכתב כי הרב איגרא מקובל על גדולי התורה ממגוון הציבורים בישראל, וזוכה לאמונם של קהלים רחבים – דתיים לאומיים, חרדים והציבור המסורתי.

אל המכתב הצטרפו וחתמו גם הרב משה דימנטמן- ראש כולל יד ברודמן ורב קהילת 'אוהל חיים' רחובות, הרב יועזר אריאל – דיין לשעבר בטבריה ובצפת וראש כולל דיינות בקרית ארבע והרב מרדכי נגארי – רב העיר מעלה אדומים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.