הרב אייל ורד מרבני הציונות הדתית ומכון מאיר מזהיר את בנט: אסור לכם לנצל את הצלחת הבית היהודי בבחירות כדי לסגור חשבון עם החרדים, זאת תהיה טעות היסטורית

במאמר שפירסם באחד העיתונים הדתיים הוא מצוטט כך: "דומה שבסיומן של הבחירות הללו, החברה החרדית נמצאת במקום של חולשה כלפי שאר החלקים בעם ישראל, אנשים רבים קמו והצביעו בעד חלוקה אחרת של הנטל, זיכוי הרבים של לימוד תורה למען כלל ישראל, בלי שהוא מבין מה ועל מה, הגיע כנראה לסיומו בצורה כזו או אחרת.

ויש שיאמרו שהחברה החרדית היא זו שהביאה על עצמה את הענין בהתנהלותה במשך שנים, אינני נכנס לנכונות הטענות, אך הן בוודאי מרחפות היטב באוויר, גם שלנו".

בהמשך המאמר הוא מזהיר את ראשי הבית היהודי מפני שכרון כוח, סגירת חשבון ונקמה עם הציבור החרדי ואומר: "וכאן הפיתוי הוא גדול, כי אנחנו קיבלנו כוח, מנדטים יותר מהחרדים, שנים של תסכול ושליטה חרדית הוסיפו אף הן את שלהן למדורה, ונדמה שכעת יש שמחפשים לסגור חשבון, לשנות את כללי המשחק פעם אחת ולתמיד. הם מבקשים להחזיר את הציונות הדתית למרכז הבימה, על חשבון החרדים.
וכבר נשמעות קריאות של "מי הם בכלל ומה הם שוים" ו"אנחנו נדאג לעולם התורה לא פחות מהם" וכו', ואני חושב שזאת טעות קשה מה שהם זוממים, כי אם המטרה שלכם הציבור הדתי, זאת רצון ההצלחה של הבית היהודי כמפלגה, אז אולי זאת הדרך הנכונה, וגם רק לטווח הקצר, כי הגלגל מסתובב, ויבוא היום שגם הציונות הדתית תזדקק לעזרה כזו או אחרת".

וכאן הוא מסיים במילים כדורבנות: "אבל הרבה יותר עקרוני מזה, אם את טובת עם ישראל אנו חפצים, עם ישראל, ההוא שמאחורי הכובע, הפראק או השטריימעל, אין אפשרות לעשות מהלך הקשור לחברה החרדית בלי שיתוף עמה, מתוך כבוד והערכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.