הרב אלבז: "החילונים רוצים אותנו מפורדים כדי שש"ס לא תישאר"(הקלטה)

חבר מועצת חכמי התורה בהלווית הרב מנשה הלוי: "רבותי זה לא פוליטיקה. אני אין לי שום אינטרס חס וחלילה, אני עושה למען שמו יתברך"

מאות השתתפו אמש בהלוויתו של הרב מנשה הלוי זצ"ל אשר היה ממקימי קרנה של יהדות ספרד התורנית. בהלוויה נשאו דברים מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, בראשם חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי ראובן אלבז שליט"א שזעק וביקש מהציבור להירתם למען תנועת ש"ס.

"ותשחק ליום אחרון. רבי מנשה אתה שוכב כאן וצוחק על כולם, והלך לפניך צדקך כמה מזכי רבים כמה מורי הוראות בזכותך", אמר הגר"ר והוסיף: "ועל זה הטענה עלינו, רבותי ה' יעמוד לנו. אנחנו עומדים במערכה כבדה מאד, קשה מאד. תדעו לכם, חייבים להשתדל ולעמוד איתן נגד כל המהרסים שח"ו שלא ידונו אותו. אני אומר מפורש אני רואה את הבאות. עזבו נציגים לא נציגים זה שטות. התנועה הזאת צריכה להישאר ולהביא את דבר ה לכל עם ישראל" קרא הגר"ר בבכי.

[alooma ref="eafb932f3fa67d632e2b7392a0d4018a.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הגר"ר התייחס לאותם מתלבטים וזעק. "לא לזגזג חייבים זה בנשמתינו. זו לא פוליטיקה – זו תורה". בדבריו הסביר הגר"ר אלבז את פשר זעקתו למען תנועת ש"ס גם במהלך ההלויה. "מרן זצ"ל עמד בהלוויתו של השקדן רבי עמרם אזולאי וצעק מקירות ליבו תצילו את עם ישראל תצביעו ש"ס כך צעק. רבותי זה לא פוליטיקה" אמר הגר"ר. "אני אין לי שום אינטרס חס וחלילה. אני עושה למען שמו יתברך.

"תרחמו על עם ישראל זה מה שרוצים החילונים שיהיה פירוד, שלא תישאר ש"ס חלילה וחס, ומה יהיה? הלא הם מביאים את דבר ה' בכל מקום. על ידי זה נקרב את עם ישראל נרחיב הקדושה והטהרה. רבי מנשה היה מאלה שיצאו לפעילות הזאת והוא הצליח, הנה הבנים שלו הם העדים, הוא יעמוד בתפילה שנזכה לישועה שלמה".

המנוח הותיר בנים תלמידי חכמים ביניהם הגאון רבי משה הלוי ראש ישיבת "תפארת הלוי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שס רוצים שישי לא יעבור, כדי שתהא להם שליטה מוחלטת, על הבריונות והכסף. למה אתם הורסים לישי?? הרי כשהוא לא יעבור אתם לא תקבלו את המנדטים?? לא מעניינת אותם התורה, מעניין אותם שליטה בכוח. ה' לא יתן. כולנו שמים קץ בקלפי…

    אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
    הגב
  2. הרב אלבז אינני חילוני אני חרדי ירא שמים וגם מאלה שתורמים לך כסף אני בעד ומאוד רוצה ששס תמחק כי שס זה חותמו של מרן ע"ה מהרגע שהוא נפטר הכל עובר ליורשו הטבעי מרן הגאון הרב מזוז כל המועצת היום חבורת רודפי שררה וכבוד משוכנזים ועבדים לגדולי תורה של אגודה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב