הרב אלבז זעק: "רוצים להרוס את יראת השמים של בני התורה!

בכנס רבנים וגבאים בשכונת גילה זעק חבר מועצת חכמי התורה: "אני אומר בכל מקום, רבותי תשרפו את השטח, תקימו קול זעקה ומרה. איך ספר תורה עומד לבערה ולא איכפת לנו" הוסיף: "לא להכניס מדרס רגל של שום דבר, שום תנועה אחרת"

עשרות רבני  וגבאי בתי הכנסת בשכונת גילה בירושלים התכנסו לערב חיזוק לתנועת ש"ס ודרכי הפעולה כל אחד בקהילתו לקראת הבחירות הקרובות.

בכינוס השתתף חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א ראש ישיבת אור החיים, הגאון רבי משה בן אבו שליט"א רבה של גילה, וחברי מועצת העיר סגר"ע הרב צביקה כהן, הרב נחמיאל סבן, הרב מיכאל מלכיאלי והרב אשר משאלי.

בדברים שנשא הגר"ר אלבז בפני רבני הקהילות זעק כי על כולם להתעורר בעת שכזו ולהבחין שמדובר במלחמה על קיומנו. "רוצים להרוס את עולם התורה, את היראת שמיים של בני התורה, לא לתת תקציבים, ללכת רק נגד התורה זה מה שהיה במשך כל הקדנציה האחרונה, העבירו חוקים נגד התורה. ואיך ככה נישאר בחיבוק ידיים". זעק הגר"ר.

הגר"ר זעק על האדישות בציבור ואמר, "אנחנו לא עושים כלום, צריך לזעוק על כך. היום מסעדה שרוצה לחלל שבת, הרבנות חייבת לתת לה כשרות, בשבת יבשלו?, לא מעניין אותם? רוצים גיור לא כהלכה, אי אפשר לתאר. רוצים להשמיד מה שלא הצליחו לא יוון ולא רומא ולא גרמניה, מה שלא הצליחו באף מקום בעולם הם רוצים לעשות בארץ ישראל. מפני חטאינו גלינו בארצנו". אמר הגר"ר בכאב.

הגר"ר התייחס בדבריו לאותם המתלבטים ואמר, "רואים את כל זה ואנחנו עומדים מתבלטים?. יש אומרים אני ילך למפלגה אחרת, במקום לחזק תנועה שקיימת כבר. תנועה שקיבלה כמעט 18 מנדטים, אנחנו יכולים להגיע להרבה. אני אומר בכל מקום רבותי תשרפו את השטח, תקימו קול זעקה ומרה. איך ספר תורה עומד לבערה ולא איכפת לנו".

"תכריזו קהל עם ועדה, זה דור של שמד! עומדים לשמד את עם ישראל! תרחמו על עם ישראל שלא יילך הכל, חייבים לשנס מותנים לא להכניס מדרס רגל של שום דבר, שום תנועה אחרת. רק ש"ס תנועה שמרן הקים ומסר נפשו. יש לנו נציגות בכל הארץ וזה הכל אודות למסירות נפש של מורינו ורבנו זצ"ל.

אלבז 2

"כולם, כל הנציגים שלנו הם בני תורה, יראי שמיים, שמקבלים עליהם כל מה שיכתיבו הרבנים, אנא מכם הרימו קול זעקה שהבחירות ההלו הם יהיו מכריעות להמשכיות של עם ישראל". אמר הגר"ר.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא נסלח!!!ולא נשכח!!!!! על השתתפותה של תנועת ש״ס בועדת שקד….אשר הביאה עלינו את גזירת הגיוס-שמד….בידכם להודות בטעות ולהתחייב על העתיד ואז תזכו לעזרת שמים והצלחה ……

  בן תורה ספרדי |
  הגב
 2. ש"ס תמשיך להיות חזקה בהנהגת דרעי ותשמור על תורת ישראל בשלימותה

  אברהם ברזילי |
  הגב
 3. הבעיה היא שבראש המפלגה הזאת עומד מי שהרב עובדיה זצ"ל אמר עליו שהוא רשע גנב ומושחת…

  לייבלה |
  הגב