רשת הכוללים 'יששכר באהליך' בסכנת סגירה

רשת הכוללים״ יששכר באוהליך״ בראשות הרב אלחנן ויסבורד לא משלמת משכורות לאברכים מזה עשרה חודשים. הרב אלחנן ויסבורד ל'אקטואליק': "הרשת בסכנת סגירה"

המשבר בכוללי 'יששכר באהליך' בראשות הרב אלחנן ויסבורד הולך ומחריף, כבר למעלה מעשרה חודשים רצופים לא הוענקו מילגות לאברכים למעט מלגת הדתות, בנוסף, הסניף בגני תקווה נסגר בשל הפסקת הזרמת המלגות, כמו כן, בסניף הירושלמי עזבו אברכים רבים בשל אי תשלום המלגות.

בשיחה עם הרב אלחנן ויסבורד מנהל רשת הכוללים הוא מספר על קשיים כלכליים קשים שמעמידים את הרשת בסכנת סגירה. ״אנחנו עושים פעולות שבעזרת השם נוכל להמשיך ולהתקיים״ מוסיף הרב.

באשר לידיעה שהגיעה לידינו על כך שחתנו ראש הכולל באור יהודה פרש מתפקידו ואף המליץ לאברכים להירשם לכוללים אחרים סירב להתייחס. באופן כללי הוא יכול להבין את מצוקתם של אברכים שלא קיבלו משכורות קרוב לשנה "וחייבים למצוא" מסגרת לימודים שיוכלו גם להתקיים איתה.

סניפי רשת הכוללים פרוסים ביישובים: ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, בית שמש, ביתר עילית, אלעד, פתח תקוה, כרמיאל, נתיבות, אור יהודה, אופקים, רכסים, עפולה וסביון. בחלק מן הערים הגדולות יש לרשת מספר סניפים מרכזיים.. מי שהקים את הרשת הוא הרב אלחנן ויסבורד שנטל על כתפיו את הוצאות הכולל בהוראת הרב אהרן לייב שטינמן.

באפריל 2014 נקלעה הרשת למשבר חמור, אך הצליחה להיחלץ מהם, אלא שהפעם נראה כי מדובר במשבר חמור יותר בשל אי תמיכה מצד נדיבים ועסקנים שהפסיקו להירתם למען רשת הכוללים.

השתתף בהכנת הידיעה: מנחם קולדצקי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.