הרב אליהו לבנט: "גלה מנהיגות ואפשר חופש הצבעה"

זמן קצר לפני ההצבעה הדרמטית בכנסת, קורא הרב שמואל אליהו ליו"ר הבית היהודי, לאפשר חופש הצבעה בנושא כה רגיש ומשמעותי.

"נפתלי היקר", פותח הרב שמואל אליהו, "אחת החוזקות המאפיינות את הציבור הדתי לאומי ואחד המאפיינים החשובים בו. היא היכולת להכיל מגוון רחב של דעות, שהמשותף בהם- היא האמונה, האהבה לתורה, השותפות לרעיון המדינה ולזכות על ארץ ישראל.

רבים מבוחריך ראו במהלך של האיחוד בין חלקיה השונים של הציונות הדתית את הבשורה אותה אתה נושא אלינו. בשורה המדגישה את המאחד ומחזקת את השותפות אך יחד אם זה לא מבטלת את המגוון הרחב של הדעות הקיימות בפלגיה השונים. ברור לך שחלק גדול מבוחריך אנשי הציונות הדתית רואים חשיבות לכאוב את הכאב של עולם התורה. אף שהם רואים חשיבות גדולה בקיום הצבא ובהשתלבות בשוק העבודה.

ודאי, כפי שציין חבר הכנסת יוני שטבון. כשהדבר יוצא בסמיכות לחקיקות רבות העוסקות בנושאי דת ומדינה שהמגמה שלהם לדעת רבים היא החלשת מעמדה של הרבנות ואופייה היהודי של מדינת ישראל. ברור גם שיש קולות בתוך הציונות הדתית שרואים את המציאות אחרת, ורוצים בכל מחיר לראות את האמירה הברורה שדוחפת את החרדים לצבא.

נפתלי היקר, כאדם שמעריך את הנהגתך ורואה רבות בחשיבות הדברים שאתה, איילת אורי ורבים מחבריך חברי המפלגה עושים, אני מבקש ממך ומחברי המפלגה: גלו מנהיגות ואפשרו לחברים השונים חופש הצבעה.

אל תתפסו למצגות השווא של דעות שאינן מסוגלות להכיל מורכבויות. קריאות המפרידות את הציונות הדתית ומגדירות מיהו ציוני דתי ומיהו לא. כולנו אנשי הציונות הדתית. כולנו אוהבים את התורה ,כולנו אוהבים את הצבא ואת המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.