"הרב אליהו מסית לרצח שופטי בג"צ"

בתגובה לדבריו של רב העיר צפת כי יש למרר לשופטי בג"צ את החיים אמרה ח"כ סויד כי הרב לא למד כלום מההסתה שהביאה לרצח יצחק רבין.

 

חברת הכנסת רויטל סויד (המחנה הציוני) הזכירה בנאומה היום במליאת הכנסת את התבטאותו של רבה הראשי של העיר צפת הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א, ולפיה יש "למרר לשופטי בג"צ את החיים", וטענה כי הוא לא למד כלום מההסתה שהביאה בעבר לרצח של ראש ממשלה – יצחק רבין ז"ל.

בתחילת נאומה הזכירה סויד את החלטת הקבינט מהבוקר להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק, וטענה כי מדובר בצעד שנעשה מאוחר מידי, ומעט מידי. בהמשך דבריה קישרה את ההסתה לרצח יהודים מצד ראשי ארגון התנועה האסלאמית לארגון להב"ה, הפועל למניעת התבוללות בארץ הקודש.

בכך הצטרפה סויד לדעתו של יו"ר מפלגתה, יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג שאף הוא קרא היום להוציא אל מחוץ לחוק את ארגון הימין הקיצוני, וזאת בנימוק כי חייבים לטפל בהסתה הן מימין והן משמאל. בדבריה הזכירה סויד את ההתבטאות של יו"ר להב"ה, פעיל הימין בנצי גופשטיין כביכול הוא תומך בהצתת כנסיות.

בהמשך דבריה התייחסה ח"כ סויד לדבריו של רב העיר צפת, הגר"ש אליהו שכזכור התייחס להחלטת בג"ץ להרוס את בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב ואמר: "לא לתת לשופטים ללכת למכולת, לתיאטרון, בלי שצועקים עליהם וממררים להם את החיים. צריכים להפגין מולם בכל מקום וכל אמצעי חוקי שמתאפשר לנו".

בדבריה טענה סויד כי מדובר בהסתה לרצח של שופטי בג"צ מצידו של בן אדם שיש לו סמכות רוחנית על קהל מאמינים גדול. היא הוסיפה ותקפה את ההתבטאות של הרב אליהו כאשר הוסיפה וטענה כי מדובר בהסתה לרצח, וכי נראה שהרב לא למד דבר מרצח רבין, גם כאשר חלפו עשרים שנה למותו.

יצויין כי ח"כ סויד כבר פנתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטין ודרשה ממנו לפתוח בחקירה נגד הגר"ש אליהו. במכתבה ציינה כי "סמכות רבנית שקוראת למרר חיי שופטים, נותנת לגיטימציה לפגיעה פיזית והתרת דמם של השופטים. אדוני היועץ – אין לך יותר הפריבילגיה שלא להתערב – פתח בחקירה פלילית".

"לא די במדיניות של גינוי אמירות כנגד העליון ושופטיו", הוסיפה סויד. "ההסלמה ברורה. זה התחיל בח״כ מוטי יוגב שקרא לעלות עם D9 על העליון ועבר להסתה כנגד שופט עליון שהוא אויב. כעת סמכות רבנית קוראת לפגיעה של ממש בשופטים. אדוני, עצור ההסתה לפני שיהיה מאוחר מדי וינקטו באלימות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.