הרב אליהו שלזינגר: "באתי לחזק ויצאתי מחוזק"

בטקס הרחבת מלונית 'רגעים קסומים' של 'חיים לילד' בים המלח השתתפו רבנים ואישי ציבור ששיבחו בחום את ראשי 'חיים לילד' ובראשם הרב ראובן סקלר על הפעילות העניפה למען חולי CF

בטקס רב רושם ובהשתתפות רבנים ואישי ציבור צוינה התרחבותה של מלונית 'רגעים קסומים' שמפעיל ארגון 'חיים לילד' בים המלח.
מלונית 'רגעים קסומים' הוקמה בידי ארגון 'חיים לילד' ומתופעלת על ידה. במלונית מתארחים במשך ימות השנה חולי מחלות הריאה ומונו כמו גם חולי פסוריאזיס, שהסגולות הבריאותיות של ים המלח, עושות פלאים לבריאותם. המלונית מתאפיינת בחדרים מרווחים לצד מטבחונים אישיים ומאווירה חרדית למהדרין. האירוח מתבצע תמורת סכום סמלי שאינו משקף אפילו את עלויות התפעול.
בטקס השתתפו בין היתר; הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה בירושלים, הרב לנדאו רב אזור ים המלח, חבר הכנסת יעקב מרגי, מפקד משטרת מרחב ציון בירושלים תת ניצב מר אפרים חביביאן, ראש המועצה האזורית תמר מר דב ליטבינוף, מזכיר המועצה מר יעקב הקריש, מנהל מחלקת הפיקוח ומנהל תפעולי של הוועדה המקומית מר פיני הרוש, נציג מחלקת הנדסה מר איתמר בלום, מהנדס המבנה מר רפי כנפו ועוד.
הטקס נפתח בדבריו של הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של גילה העומד לימין ארגון חיים לילד. הרב שלזינגר שיבח בחום את פעילות הארגון ולעומד בראשה הרב ראובן סקלר על פעילות החסד למען החולים ומשפחותיהם. הרב שלזינגר ציטט את הפסוק 'כל הנשמה תהלל י-ה' ואמר שבפעילות זו רואים איך צריך להודות להקב"ה על כל נשימה ונשימה. "הרב ראובן סקלר הוא שליח נאמן לעזור לכל החולים אשר מתקשים בנשימתם ומעניק לחולים מקום לנפוש בים המלח אשר מקל על החולים בנשימתם. באתי לחזק ויצאתי מחוזק". אמר.
ח"כ יעקב מרגי מש"ס שהינו ידיד הארגון ופועל לסייע לחולים ובני משפחותיהם בדרכים הפרלמנטריות אמר בדבריו שמתוקף תפקידו הוא נחשף למחלות רבות, והוא הצטמרר לגלות את הקשיים הרבים שישנם לחולים במחלת הסיסטיק פיברוזיס. " היה חשוב לי להגיע לאירוע ולהגיד תודה למלאכים ולכל המתנדבים שפועלים רבות ונצורות למען החולים" אמר ח"כ מרגי.
ראש המועצה האזורית תמר מר דב ליטבינוף הודה לכל המשתתפים ושיבח אף הוא את פעילות הארגון. מר ליטבינוף סיפר על ההכרות רבת השנים עם 'חיים לילד' ואמר "זו ברכה למקום שארגון כזה פועל כאן ונמשיך לעמוד לימין הארגון ולסייע בכל הנדרש".
נאמן ביתו של מרן הגאון הרב שטיינמן ראש הישיבה שליט״א הרב יצחק רוזנגרטן הביא את ברכתו החמה של הראש ישיבה להצלחת הבניה וברך את התורמים והמסייעים בברכת הצלחה
בדברים שנשא יו"ר הארגון הרב ראובן סקלר הוא הודה לגברת קוריאט המנהלת את הפרוייקט, לכל השותפים והמשתתפים וסיפר על ההתמודדות היום יומית של החולים עם המחלה. הרב סקלר ריגש את הנוכחים בעת שסיפר כמה מהמקרים בהם הצליחו חולים להינצל למרות כל הקשיים, הוא אף הציג בפני המשתתפים נתונים על תפוסה מלאה של חדרי המלונית במהלך כל ימות השנה כמו כן הרחיב על תוכניות הבניה העתידיות במלונית והודה בחום לראש המועצה האזורית על הסיוע הרב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.