הרב אלישיב פסק שלא מצרפים אתיופי למניין

לפני יום כיפור, הארץ רעשה על הסיפור עם האתיופים. התקשורת החד צדדית והמעוותת, ובראשה מי ש'חשף' את הפרשה, הכתב של רשת ב, אוריה אלקיים, לא הססו לכנות במשתמע את גדולי הדור האשכנזים כגזענים. דב הלברטל חושף בטור באקטואליק על דעתו ההלכתית של מרן הרב אלישיב זצ"ל

לפני יום כיפור, הארץ רעשה על הסיפור עם האתיופים. התקשורת החד צדדית והמעוותת, ובראשה מי ש'חשף' את הפרשה, הכתב של רשת ב, אוריה אלקיים, לא הססו לכנות במשתמע את גדולי הדור האשכנזים כגזענים. הכתב עשה הכל כדי להבליט את הגזענות שלהם.

כמובן שראיינו שם רק את חברת הכנסת האתיופית, וצטטו כל מיני אנשי ש"ס ורבנים ספרדיים. אף איזון של מישהו אשכנזי שמבין משהו בעניין ושהוא לא מתרפס.

אז הנה האמת הצרופה, ואולי יש כאן גילוי ראשוני, 'חשיפה': מרן הרב אלישיב פסק שלא מצרפים אתיופי למניין. ולא רק שלא מצרפים, אלא גם אם זה ייצור מצב לא נעים ואפילו מביש, לא מצרפים.

וצירוף למניין זה רק דין דרבנן. משמע שהאתיופים קרובים יותר להיות גויים מאשר יהודים. זו המציאות. עכשיו נראה את הכתב הנמלץ מכנה את מרן כגזען.

אבל לא רק הרב אלישיב. כך גם כל גדולי הדור: הרב משה פיינשטיין במכתב אל חתנו, הרב הרצוג בכתביו, ר' שלמה זלמן אוירבאך ועוד רבים אחרים שהצטרפו לפסק שקובע שבמשך כל הדורות קבעו שהאתיופים הם ספק יהודים. הרב הרצוג סבור שיתכן שהם בכלל לא יהודים, אלא רק גרים שהתגיירו שלא כהלכה (וזה מציל אותם ממזרות).

אז עכשיו נראה את הכתב הידוע מכנה את כל גדולי הדורות גזענים. מי כן גזענים? דווקא הספרדים. כי הרי לשיטתם, האתיופים הם יהודים. כך פסק מרן הרב עובדיה. אז למה אני לא מכיר בן ישיבה ספרדי אחד שנשוי לאתיופית? למה אני לא מכיר אתיופי אחד שלומד בישיבות ספרדיות מיוסדות? למה אני לא מכיר אף חבר כנסת, ובכללם דרעי, המכנים אותנו גזענים, שבמשפחתו הכניסו אתיופית? האם במשפחת מרן המורחבת יש אתיופית?

התשובה פשוטה: בעוד שאני מכבד את האתיופים, למרות שבעיני הם לכל היותר ספק יהודים, הספרדים מזלזלים בהם, שלא לומר שונאים אותם. הם משתמשים בהם רק כדי לקבל מנדטים. אני לא הייתי מתנהג כך. את כל זה לא שמענו מהכתב הנכבד.

גם ביבי נתניהו התבטא על הגזענות. אז אני פונה מכאן אל נתניהו, ואומר לו שהוא לא יקבע דבר וחצי דבר בעניין הלכתי חמור כזה. והמציאות היא, שרוב מכריע של גדולי ישראל קבעו שהם ספק יהודים. ודעתו של נתניהו אינה שווה כקליפת השום.

אז לסיכום. לא יועיל שום דבר. האתיופים הם לכל היותר ספק יהודים. הם צריכים לעבור גיור כהלכה. רובם המכריע לא ירצו להתגייר בגלל ההסתה של התקשורת, כדוגמת הכתב של רשת ב, וממילא נישאר עם מציאות קשה זו.

עד אז, לא רק שהאתיופים יהיו אסורים בבישול, ולא רק שאסור יהיה לשתות מיין שנגעו בו, אלא אפילו לא יצרפו אותם למניין. שום דבר לא יועיל, אפילו לא הטמטום הקולקטיבי של התקשורת.

 

 

 

47 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגבעונים הכנענים שהתגיירו במרמה היו גם שחורים

  אולי הם צאצאים שלהם.

  י.ט |
  הגב
 2. הם מפחדים כי מעבר לנהרי כוש

  צפניה פרק ג:
  מֵעֵבֶר, לְנַהֲרֵי-כוּשׁ–עֲתָרַי, בַּת-פּוּצַי, יוֹבִלוּן, מִנְחָתִי. יא בַּיּוֹם הַהוּא, לֹא תֵבוֹשִׁי מִכֹּל עֲלִילֹתַיִךְ, אֲשֶׁר פָּשַׁעַתְּ, בִּי: כִּי-אָז אָסִיר מִקִּרְבֵּךְ, עַלִּיזֵי גַּאֲוָתֵךְ, וְלֹא-תוֹסִפִי לְגָבְהָה עוֹד, בְּהַר קָדְשִׁי. יב וְהִשְׁאַרְתִּי בְקִרְבֵּךְ, עַם עָנִי וָדָל; וְחָסוּ, בְּשֵׁם יְהוָה. יג שְׁאֵרִית יִשְׂרָאֵל לֹא-יַעֲשׂוּ עַוְלָה, וְלֹא-יְדַבְּרוּ כָזָב, וְלֹא-יִמָּצֵא בְּפִיהֶם, לְשׁוֹן תַּרְמִית: כִּי-הֵמָּה יִרְעוּ וְרָבְצוּ, וְאֵין מַחֲרִיד.

  בית ישראל |
  הגב
 3. תמיהה על הגר"ד הלברטיל שליט"א

  ערב יום הכיפורים הארץ רעשה וגעשה על כך שהעובד שהוא גר צדק מאנוסי הפלשמורה נתבקש להוכיח יהדותו, ועשה כך, בעוד אחרים לא נתבקשו לעשות זאת.

  כמובן שהרב אלישיב זצ"ל לא פסק שאסור לצרף יהודי גר צדק למניין. בזמנו הוא דיבר על עדת ביתא ישראל הטיגרינים, אשר הסכימו ואף עברו "גיור לחומרא" בניגוד לדעת מר"ן הגר"ע יוסף זצוקלל"ה. אך לאחר הגיור כמובן שלא נותר ספק ספקא של שאלה. גם לא אצל הרב אלישיב זצ"ל. וסילוף דברי הצדיקים מהדור הקודם לא רק שהוא עבירה דרבנן בבחינת משקר בברית, ודומים לנביאי השקר שר"י הכתובים בתוה"ק, אלא גם חוטא בדאורייתא במצוות עשה ולא תעשה רבות בעניין גרים, שאסור להכלימם ואין להזכיר להם הגירות.

  ואם הגר"ד הלברטיל שליט"א היה יודע שהוא עצמו נצר לגרים שכן ענף זה הם צאצאי בניהם של משפחת הכהנים רפופורט שמצד האם היו בני אנוסים שחזרו לחיק עמנו והתגיירו לחומרא כפסק מרן של כל ישראל רבי יוסף קארו בעל השולחן ערוך זיע"א, ומצד אבותיו הוא מצאצאי רבי יעקב מליסא והחכם צבי, שכנודע היה מצאצאי משפחות אנוסים שחזרו לחיק ישראל ללא חקירה, כדעת הרלב"ח ונגד המהר"י בירב, אולי ושמא היה נזהר בדבריו יותר. ואין ספק ששגגה היא וה' יסלח לו.

  אמורא שמימעליכם |
  הגב
 4. מי שכתב את הכתבה

  למי שכתב את הכתבה הזו..אתה גזען פשיסט שמרחיק יהודים ואתה עציד ליתן דין וחשבון בפני יוצרך!כבודה של המרנים במקומם ימכבד את הפסיקה שלהם..את גזען בעודך משסע בין אשכנזים לספרדים..אבותיי הספרדים תמיג פתחו בית ודלת בפניי כל האנושות כולה ואשכנזים בפרט..תתבייש לך ותישאר במקומך עם הגזענות הממורמרת שלך..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. לא אתיופי

  אבל עצוב לי מאוד בשבילם. הם אלו שמשלמים מסים ושומרים בצבא על אותם זקנים שמדברים שטויות

  לא אתיופי |
  הגב
 6. האחרון שצריכים להתייחס אליו הוא כבר הרברבן הלברטל

  מי שקורא את דעותיו והגיגיו של הפסאודו רב הזה, שלא יתפלא על פירות הבאושים שהוא מפיק ממקלדתו.
  אם הייתי צריך לצרף למנין את הרב הזה או מישהו שהוא גוי גמור, הייתי בוחר לצרף את הגוי.

  אתיופי של כבוד |
  הגב
 7. "זו המציאות. עכשיו נראה את הכתב הנמלץ מכנה את מרן כגזען."

  אתה אולי יהודי אבל אתה לא בן אדם חבל זה יותר חשוב

  עזוב את הכתב,אני קורא לו גזען וזה אחרי שקראתי חבר |
  הגב
 8. הרב אלישיב

  הרב הזה מי הוא בכלל אוכל חינם.לא עבד בחייו רגע אחד.מי מקשיב לשטויות שהוא מדבר.אין להם לרבנים האלה מה לעשות משעמם.אז כל יום ממציאים כל מיני איסורים.צריך כמו בארצות הברית אנשים חרדים מאוד עובדים .אז אין זמן לבלבל את המוח עם כל מיני איסורים למינהם.

  אביבית |
  הגב
 9. אתיופית גאה

  מאחלת לך ולכל האשכנזים כמוך שיחזרו בתשובה שלמה ושיתחזכו טיפה באהבת ישראל כי חוץ מללבוש חליפות ולשחק אותה חרדים אתם לא עושים כלום תאמינו לי שחילונים בהרבה יותר עם אנושיות מכם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. איזה דוחה, ואתה בטח מתפלא איך שונאים אותנו ברחבי הגלובוס

  שלא תטעה, אני מצביע ליכוד
  ואני אומר לך שאתה דוחה בן דוחה ואנשים כמוך לקחו יד בשואה
  אומרים הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות – אני אומר לך אתה בדרך לשם ואפילו בלי הכוונות הטובות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. בעזרת ה' יכנס לחלק עם ישראל קצת שכל והבנה מי אנחנו באמת.

  מי שלא יודע או יודע אתם צריכים להאמין בה' ולא ברבנים שם רב לא יכול לפסוק מי אתה ומה אתה .
  זה שהרב מלומד זה לא הופך אותו לפוסק.
  יש לי כבוד לרבנים אבל לא לרבנים כאלה שהם חושבים שהם יודעים יותר טוב מכולם רב ,ולא אחד ששופט עדה שלמה , זה לא אומר שהוא לא ישפוט עוד עדות .
  דבר אחרון לסיום הרב עובדיה יוסף ז"ל זה רב אמת!

  בלי קשר רק אל תשכחו שבתנ"ך היה קודם בני ישראל לפני היהדות.

  תבינו ותפנימו.

  לא ידוע |
  הגב
 12. משיח בן דוד הוא אתיופי שיגעל את כול עם ישראל והעולם כולו ממלכות הרשעה

  יהודי זה בן של השם יתברך "והייתם לי לעם סגולה מכול העמים" לא משנה צבע עור שחור לבן חום סיני יפני תימני מרוקאי אתיופי רוסי אשכנזי אפריקי יהודי אמיתי זה בנשמה הוא צריך להיות רחמן ביישן וגומל חסדים אוהב את הבריות ושונא את הרע עם ישראל מורכב מכול הצבעים לא משנה הצבע אלה הלב היהודי בורא עולם רוצה את הלב שלנו לא את החיצוניות

  אין עוד מלבדו |
  הגב
 13. אתה בושה לעם היהודי

  לאור הגזענות הלא סמויה והלא מבועשת של האשכנזים (גדולי הדור או הפוסקים הם לא יכולים להיות. קטנים הם כאחרון המוז'יקים), איני מתפלא שהיתה אנטישמיות רבה באירופה. בסופו של דבר זהו אותו בית גידול.

  מיכה המורשתי |
  הגב
 14. שקרן , הרב אלישיב לא אמר את זה

  סביר להניח שעכשיו הוא מתהפך בקברו בגלל אדם עלוב שכמוך , מי שם אותך דובר של הרב .
  תתבייש לך !

  נתן |
  הגב
 15. האזכנזים כוזרים שלא גויירו כהלכה

  רוב האשכנזים הם גויים גמורים שצריכים גיור מחדש. הם צאצאי הכוזרים שלא גויירו כהלכה.
  מעניין שהאדמורים שטוענים שהאתיופים לא יהודים כן מקבלים ליהדות 800000 רוסים לא יהודים

  פינקלשטיין |
  הגב
 16. את מי מעניין דעתם של חבורת פדופילים

  אוי לך אם תשמע את המקרים הידועים לנו על רבני אשכנז אפילו ברמת רב ראשי, לא סתם יש רב ראשי אשכנזי מאחרוי זורג ובריח.
  מסיבות, סמים, משכב זכר לא עלינו..לך תעשה סיבוב בפאבים באלנבי נכחתי לראות רב קהילה אשכנזי מבני ברק בפאב מרים ידיים השמיימה צועק לאבא.
  אז אתה אומר שליהודי אתיופיה אסור להשתתף במניין אבל לך ולחבריך מותר לחגוג במסיבות, להשתתף באורגיות ולאנוס קטינים.

  אחד שיודע |
  הגב
 17. אדון דב הלברטל היקר

  בזמן שאתה ומשפחתך התבוללתם לכם במדינות אירופה, אנשי ביתא ישראל שימרו את יהדותם לדורי דורות אז תעשה לי טובה…כבוגר ישיבה תיכונית שיתפנו המון בני העדה במניינים אז לפי מה שאתה אומר כנראה שמנו פס על הפסיקות של רבניך.

  בן עקיבא |
  הגב
 18. ברור לך שאין לך מקום בגן עדן, נכון?

  רשע

  ברור לך שאין לך מקום בגן עדן, נכון? |
  הגב
 19. הרבנים

  כל הרבנים במקום לעסוק בעיקר עסוקים בטפל.תפקידם ליצור איחוד בעם סביב התורה.אבל הם יוצרים פילוג.לעבוד לא עבדו יום בחייהם.נתמכים על ידי החילוניים.בצבא לא משרתים .להפגנות וגרימת אי סדר במדינה יש כוחות עליוניים.יש להוריד אותם מיידית מהעץ שטיפסו עליו.אחרת אנחנו החילוניים נלך לאיבוד.

  אביבית |
  הגב
 20. גוי גמור

  אתה וכל שכמותך צריכים לבער את שנאת החינם שבליבכם ולהפסיק לפלג ולקרוע את היהדות, צריכים להסתכל טוב טוב לתוך הנשמה (ספק אם נשארה) ולעשות חשבון נפש. לפני שאתה יוצא בהצהרות על אחרים תבדוק את ביתך האם אתה בכלל יהודי כי לפי סברה מסויימת אתה גוי ולא ספק יהודי. כמה דורות אתה יכול לספור ולהגיד בלב שלם שאתה נצר למשפחה יהודית. והאמת שאתה לא שווה את פיסת העולרה

  ביתה ישראל |
  הגב
 21. גוי גמור

  אתה וכל שכמותך צריכים לבער את שנאת החינם שבליבכם ולהפסיק לפלג ולקרוע את היהדות, צריכים להסתכל טוב טוב לתוך הנשמה (ספק אם נשארה) ולעשות חשבון נפש. לפני שאתה יוצא בהצהרות על אחרים תבדוק את ביתך האם אתה בכלל יהודי כי לפי סברה מסויימת אתה גוי ולא ספק יהודי. כמה דורות אתה יכול לספור ולהגיד בלב שלם שאתה נצר למשפחה יהודית. והאמת שאתה לא שווה את פיסת העולרה

  אתיופי |
  הגב
 22. אחד שיודע

  הרב קוק,הרב עובדיה,הרב עמר,הרב מרדכי אליהו,הרדב"ז ועוד המון ספרדים אמרו שיהודי אתיופיה יהודים אל תעשה עלינו שום פוזות אחד הראשונים פסק הלכה ואחרון האחרונים לא יכול לגרוע.. עם ישראל חי וקיים! אנחנו פה ונשאר פה על אפך וחמתך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 23. 8. הוא לא עשה צבא כמו שאתה לא עשית ישיבה.

  אם אתה שואל אם הוא עשה צבא, ואתה לא עשית ישיבה, ואולי גם לא אוניברסיטה וגם לא עשית מחקרים – מה העניין ? למה אתה שואל את זה ?

  אבי 1 |
  הגב
 24. 8. הוא לא עשה צבא כמו שאתה לא עשית ישיבה.

  אם אתה שואל אם הוא עשה צבא, ואתה לא עשית ישיבה, ואולי גם לא אוניברסיטה וגם לא עשית מחקרים – מה העניין ? למה אתה שואל את זה ?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 25. גדול הדור

  אִסְתְּרָא בְּלָגִינָא קִישׁ קִישׁ קָרְיָא .

  הקיי'ס על על חמור לבן |
  הגב
 26. המחלוקת בין האשכנזים לספרדים

  https://m.youtube.com/watch?v=c0jyR3EJHEM&t=41s

  ביתא ישראל שומרי מסורת מתקופת בית ראשון ולא התבוללו עם גויים למרות שחיו בסביבת גויים ושמרו שבע דורות בנישואין ובכלל בעינייני טהרה וקדושה, זה לעניין הספק יוחסין שמציינים גדולי הדור האשכנזים.
  גדולי ישראל האשכנזים מסתמכים ופוסקים על יהדות אתיופיה ע"פ חוקרים גויים ולא מתייחסים כלל לפסיקות הרדב"ז .
  ביתא ישראל לא זקוקים לאישור יהדות מאף אחד.
  החיבור בין יהודי אתיופיה לאלוהים הוא בתמימות וענווה שאלו הן המידות שבהן נמשחו גדולי ישראל במקרא.
  סוכות שמח.
  מצורף לינק לדבריו של הרב בין ציון מוספי שליטא. (ספרדי יהודי)

  ה' מגביה שפלים |
  הגב
 27. גזענות 2018

  כל המדינה הזו עובדת על גזענות, על רוב האתיופים שיצא לי להכיר בכל שנותיי אוכל לומר שהם שומרי מסורת הדוקים בהרבה מהספרדים שאני רואה , בגלל מוצאם לומר שהם ספק יהודים? מי נתן לאותם ה"גדולים" את זכות הקביעה? ליצנים פלצנים שחושבים שהם גדולים …

  רוסי לבן כשלג |
  הגב
 28. למי ניתנה הסמכות

  מי קבע שהרב הפוסק יהודי ? מי אמר שהאשכנזים יהודים ? תראו הוכחה אחת כתובה מתחילת הגלות שממפה את הגולים על פי דתה.

  שמוליק |
  הגב
 29. יניב

  ואם אתה רוצה לפלפל בנושא, דווקא מיהדות אשכנז הסיכוי לערב-רב גבוה יותר. שם נמצא הגן שנקרא "טייזקס" והייתכן שגן יהודי טהור הוא פגום? הרי ברור שהפגם הגנטי הזה הגיע מתערובת של יהודים וגויים. שלא נדבר שהרפורמים והקונסרבטיביים הם תוצר אשכנזי מובהק. את כל המפלגות הפורעניות נגד הדת מובילים אשכנזים. את חטיפת ילדי תימן המזרח והבלקן עשו אשכנזים בניהם חרדים ברשות רבני חרטא ששמו הם על עצמם את השם "אדמו"ר". הרב עובדיה יוסף זצוק"ל פסק על רובם שהם יהודים וכשרים והוא מכריע את כל רבני אשכנז.

  תביא מקור כתוב מכ"ק אלישיב ואל תמציא הלכות. |
  הגב
 30. חחח מי שמדבר

  שתי אנקדוטות קטנות:
  1.לפני מספר שנים היינו אני ואבי בקברו של הרשב"י במירון, באנו להתפלל מנחה אני עם כיפה סרוגה ואבי עם שחורה. בדיוק התארגנו מספר "חסידי" גור למניין אך התעלמו מאיתנו כליל בהכללת המניין.
  2.גם את אחי הגדול סירבו לצרף למניין בישיבה בה למד בתחילת שנות השמונים
  (משפחתי ממרוקו עם ייחוס ידוע למגורשי ספרד)

  האשכנזים(כוזרים) בעצמם בספק ספיקא של יהדות וצריכים גיור מלא ולא רק לחומרא.
  המשנה במסכת אבות אומרת:
  "אלו מתלמידיו של אברהם אבינו: עין טובה,רוח נמוכה ונפש שפלה"
  לא מציתי בני אשכנז ותוגרמה כאלו!!!
  החומרות שהם נוהגים בהם מתאימות יותר לאנשים שרק הצטרפו בדרך ולא נולדו כיהודים מדורי דורות
  ולכן ההחמרות הלא ברורות שכן 'כוחא דהיתרא עדיף'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 31. הוא צודק

  אני אתיופי וברור לי שאנחנו לא יהודים,אנחנו ביתא ישראל,לא קשורים ליהודים או ליהדות לא שבט דן ולא שבט יהודה לא מלכת שבא או המלך שלמה.

  אנחנו לא יהודים,זה ברור כשמש.

  ומי שחושב שאני לא אתיופי אז אני אדגיש שוב ואומר אני אתיופי אנחנו לא יהודים,וחבל שלא עשינו גיור כשהגענו לארץ או שנשארנו באתיופיה כביתא ישראל.

  הרב עובדיה יוסף טעה,אני לא מבין מה הוא חשב.כל העלייה שלנו היא עלייה בתמיכה של פרוגרסיבים אמריקאים.

  הלברטל פרובוקטור אבל הפעם צודק. |
  הגב
 32. הרב א-שך עשה צבא בכלל?

  יהודי אמיתי גם מתגייס להגן על ארצו (בטח ובטח על מולדתו).

  קצין אתיופי-יהודי |
  הגב
 33. גיזענים מגעילים

  מה נתן לכם את הסמכות לקבוע מי יהודי טהור ומי לא חבורה של רבנים פחדנים שמפחדים מהאמת שאנחנו ביתא ישראל יהודים טהורים ונקיים ואף אחד אבל אף אחד לא יכול להגיד שאני פחות יהודי מאשכנזי או ספרדי. אנחנו יהודים שלמים נקודהההה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 34. גזענים-תביעת דיבה

  אותם אשכנזים גזענים שמעוניינים להכתיב את דעותיהם במרחב הציבורי.כאשר המרחב הציבורי לא מעניין אותם באמת.הם רוצים לקבוע לנו מה כשר ומי יהודי במרחב הציבורי כאשר הם אינם אוכלים באותם מקומות שהם נותנים כשרות ולא מתחתנים עם אותם שהם קובעים שהינם יהודים.הם לא יעלו לעז על עדה שלמה.
  אנו נתבע אותם עד חורמה על הוצאת לשון הרע על ציבור שלם.
  נפעל לחוקק חוק שרבנים שאינם מכירים במדינה ישראל וכן שהם יוצאים נגד עדה שלמה מישראל כאתיופים אף על פי שיש מכירים בהם רבנים חשובים כיהודים.אזי שלא ישמשו רבנים ברבנות ישראל

  אתיופי יהודי שחור גאה |
  הגב
 35. צבוע גזען

  היהדות הרבנית האשכנזית,מתעלמת מפסק דין ברור מעל 500 שנה של הרדבז ורבים אחריו.אנו חלק מעם ישראל על אפם וחמתם של גזענים ובורים .מתחתנים איתנו רבים גם אשכנזים וגם ספרדים וגם כוהנים.יש בין יוצאי מצרים ותימן כבר כ500שנה שמתחתנים איתנו.אז טענה שלא מתחתנים איתנו הינה הזויה ושקרית.מי שפוסל ביהדותינו מסתמך על חוקרים לרוב גוים.לדעת אותם חוקרים אותם אשכנזים הינם צאצאי כוזרים וספק אם התורה משמיים.אז אם הם העוגנים שלהם לטענותיהם אזי אין בתורתם בעניין הזה דבר הקשור בתורת ישראל

  אתיופי יהודי שחור גאה |
  הגב
 36. הפוסל במומו פוסל

  היהדות הרבנית האשכנזית,מתעלמת מפסק דין ברור מעל 500 שנה של הרדבז ורבים אחריו.בדורות האחרונים בראשם הרב עובדיה והרב שלוש והרב שאולי ורבים כיום מסתמכים על פסק דינם ואנו חלק מעם ישראל על אפם וחמתם של גזענים ובורים .מתחתנים איתנו רבים גם אשכנזים וגם ספרדים וגם כוהנים.יש בין יוצאי מצרים ותימן כבר כ500שנה שמתחתנים איתנו.אז טענה שלא מתחתנים איתנו הינה הזויה ושקרית.מי שפוסל ביהדותינו מסתמך על חוקרים לרוב גוים.לדעת אותם חוקרים אותם אשכנזים הינם צאצאי כוזרים גוים ברברים שגויירו וספק אם התורה משמיים.אז אם הם העוגנים שלהם לטענותיהם אזי אין בתורתם בעניין הזה דבר הקשור בתורת ישראל

  אתיופי יהודי שחור גאה |
  הגב
 37. היהדות הרבנית האשכנזית,מתעלמת מפסק דין ברור מעל 500 שנה של הרדבז ורבים אחריו.אנו חלק מעם ישראל על אפם וחמתם של גזענים ובורים .מתחתנים איתנו רבים גם אשכנזים וגם ספרדים וגם כוהנים.יש בין יוצאי מצרים ותימן כבר כ500שנה שמתחתנים איתנו.אז טענה שלא מתחתנים איתנו הינה הזויה ושקרית.מי שפוסל ביהדותינו מסתמך על חוקרים לרוב גוים.לדעת אותם חוקרים אותם אשכנזים הינם צאצאי כוזרים וספק אם התורה משמיים.אז אם הם העוגנים שלהם לטענותיהם אזי אין בתורתם בעניין הזה דבר הקשור בתורת ישראל

  היהדות הרבנית האשכנזית,מתעלמת מפסק דין ברור מעל 500 שנה של הרדבז ורבים אחריו.אנו חלק מעם ישראל על אפם וחמתם של גזענים ובורים .מתחתנים איתנו רבים גם אשכנזים וגם ספרדים וגם כוהנים.יש בין יוצאי מצרים ותימן כבר כ500שנה שמתחתנים איתנו.אז טענה שלא מתחתנים איתנו הינה הזויה ושקרית.מי שפוסל ביהדותינו מסתמך על חוקרים לרוב גוים.לדעת אותם חוקרים אותם אשכנזים הינם צאצאי כוזרים גוים שגוירו וספק אם התורה משמיים.אז אם הם העוגנים שלהם לטענותיהם אזי אין בתורתם בעניין הזה דבר הקשור בתורת ישראל אלא טענה צבועה ולא הלכתית.
  שום רב מאותם רבנים אשכנזים מעולם לא הכיר את העדה לא בא במגע איתם, לא מכיר את המסורות שלנו ואת ההיסטוריה היהודית שלנו.אם רבנים כאלה מוכנים לפסוק על ידי הסתמכות חוקרים נוכרים נגד גדולי תורה כרדב"ז רבם של האר"י ושולחן ערוך ורבים נוספים .
  שהם באו במגע עם יהדות אתיופיה למדו את המסורות והלכות שאינם שונים במהות מהלכה המקובלת בעם ישראל .
  יהדותינו לא צריכה כשרות משום רב כזה או אחר .
  אלוקי ישראל הביא אותנו מלב אפריקה על אפם וחמתם של הבורים והגזענים

  אתיופי יהודי שחור גאה |
  הגב
 38. חחחחחחחח.... איזו בדיחה ספרתם! מי בכלל שואל את השוטה הזה את מי יהודי ומי לא??! תמשייכו לפסוק הלכות עוד אלפיים שנה ויהדות איתיופיה לעולם לא תקבל את ההלכות שלכם ואת הפסיקות שלכם! תמצאו לי את המילה יהודי במקורות?? יש רק "ישראל" או "עם ישראל" ולנו קוראים ביתא ישראל ולא יהודים.

  חחחחחח איזו בדיחה! מי הוא בכלל שהוא פוסק לגביי??! תמשייכו לפסוק עוד אלפיים שנה וביתא ישראל לעולם לא ייכנעו להלכות שלכם.
  תמצאו פסוק אחד במקורות איפה כתוב יהודי בכלל??יש רק "ישראל" או "עם ישראל" לכן אנחנו ביתא ישראל ונשאר ביתא ישראל.

  אין יהודי במקורות |
  הגב
 39. שטויות במיץ

  למי שלא מכיר את כותב הטור שיחקור עליו קצת ברשת ויגלה, דבר שני אין שום מקור לדבריי הפוסק ודעתי שזה לא נכון, כל השאר הם גיבוביי שטויות גם אצל משפחתו אין נישואי ספרדים

  רז |
  הגב
 40. כנסו לקרוא

  אני אתיופי , אבי יהודי סבי היה יהודי וכך גם אבותיהם , חיינו באותו הר, בהרי סמיין בצפון אתיופיה למעלה מ1000 שנה ,אותו הר שבימין מוטודלה כתב עליו שבהרים ישבו יהודים רבים עם מלכים משלהם ולא היה עחיהם עול גויים , סבי היה חיי על אותו הר ,כך שאני יודע ללכת אחורה מעל 1000 שנה לשורשיי בספק האם רבים מכם יכולים . דעתם של גדולי רבנות אשכנז שווים בעייני כקליפת השום, והמנהג שלכם לשים פרוות שועל על הראש מצחיק . מי בכלל רוצה להתחתן איתכם ?? מה יש לכם להציע ? חשבתם אולי שהסיבה שאין נישואין עם אתיופים היא בגלל שהאתיופים לא רוצים בכך??!! תשמרו את שלכם ואנחנו את שלנו . מי שלא טוב לו שישתם מים מהדנובה ! על החתום הנכד של דרסו דסה (:

  אתיופי |
  הגב
 41. אנשים חשוכים כמו הגלימה/חליפות שהם לובשים.דיי אימללתם את כל המדינה עם הגזענות שלכם כלפיי כל העליות, מאז קום המדינה. מרבים שנאה וקרע בעם.

  דיי אימללתם את כל המדינה עם הגזענות שלכם כלפיי כל העליות, מאז קום המדינה. מרבים שנאה וקרע בעם .תגאלו אותנו מעצמכם,תתנדפו.
  אינכם שונים מהאומללים האלו "נטורי קרתא",שרוצים ומייחלים שהמדינה תחדול.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 42. אבי אבות תורת הגזע בארץ שבאמת הוא ספק יהודי שגזען עמלקי מגרונו עוד מדבר

  לא כל מי שלא מתחתן עם השני גזען מי שחושב שמוסד מתוקצב שייך לעדה מסויימת בטענות של מנטליות קרי תורת הגזע העמלקי הוא גם גזען ספק יהודי וגם גזלן שזה לפי רבך הרב אלישיב

  בני הפרנק |
  הגב
 43. תביא מקור לדברי הרב אלישיב

  ובבקשה אל תמציא בשמו שטויות

  משה |
  הגב
 44. איך זה שמי שלא מכיר ביהדותם הם רק רבנים אשכנזים ?

  הרי זה לא מחלוקת מרן רמ"א, אז איך הרבנים האשכנזים הגיעו להכרעה הלכתית שהם אינם יהודים, ולעומתם הרבנים הספרדים הכריעו שהם יהודים ?
  התשובה הבלתי נמנעת, שגם הרבנים מביאים את אג'נדה שלהם מהבית וההלכה היא בהתאם.

  אשר |
  הגב
 45. כמה שטויות בכתבה אחת

  יש מכתב מר' משה פיינשטיין שמוחה במי שלא מקבל למוסדות אתיופים, והוא כותב שם שהסיבה היחידה שלא מקבלים אותה זה כי הם כהים.
  יש הרבה אתיופים בישיבות הספרדיות
  ומה שאתה טוען שמשפחת דרעי לא מתחתנים איתם, במשפחה שלך התחתנו עם ספרדים? אז אל תקשר בין עדות לחתונות.
  וגם, כל הרבנים שהזכרת מודים שאם הם עברו גיור לחומרא הם יהודים כשרים לכל דבר. ו99% מהאתיופים עברו גיור לחומרא.
  אז מי הגזעני פה? טול קורה מבין עיניך.

  ידען |
  הגב