הרב אמנון בזק מרבני ישיבת הר עציון קורא: "לא" להפרדה בין נשים לגברים באולמות

הרב אמנון בזק מרבני הישיבה הדתית לאומית הר עציון מפרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו התנגדות לדבריו של הרב אבינר לפיו, צריך ליצור הפרדה בין נשים לגברים בשמחות ואירועים באולמות.

וכך כותב הרב אמנון בזק בדף הפייסבוק שלו, "זה מאות שנים שפוסקים סוברים ששאלת ישיבה מעורבת בשמחות תלויה במציאות, ורבים מהם הזכירו את דברי בעל ה'לבוש', מחשובי פוסקי אשכנז, שכתב: "ואין נזהרין עכשיו בזה, ואפשר משום דעכשיו מורגלות הנשים הרבה בין האנשים ואין כאן הרהורי עבירה כל כך'".

"מה שהיה נכון ביחס לחברה בפולין של המאה ה-16 רלוונטי בקל וחומר למציאות בימינו, שבה בכל מערכות החיים החברה מעורבת – בעבודה, ברחוב, בשירות הציבורי ועוד, וממילא הכנסת חשש יצר הרע דווקא לתוך ישיבה בשלחן אחד בחתונה איננה מסתברת. אין בכך כדי לזלזל בחשיבות שמירת צניעות נאותה בחברה מעורבת, אולם אין סיבה ללכת לחומרא דווקא באירועים שמחים ומרגשים ולדרוש להפריד, בין היתר, בין בעל לאישה, בניגוד לאורח חייהם הרגיל".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם ההיתר של ה"לבוש" שהיה גאון עולם, צריך לחקור היטב מה היו הנסיבות בשעתו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. עם הארץ מדאורייתא ומדרבנן. כאותם רבנים מזרחים ליצים ופוחזים המחפשים כל פירצה קלה לשבת עם נשים במסיבה ולחגוג איתם. כל המקילים בדברים הללו – כ"הרב" זרקי "רב הגרושות" ודומיו – מקומם בגיהנום. וכבר צווח אור ישראל וקדושו רשכבה"ג רבנו הב"ח דבמקום שאין האנשים לבד והנשים לבד, א-ל י-א-מ-ר-ו ש-ה-ש-מ-ח-ה ב-מ-ע-ו-נ-ו! דאין שמחה במקום שיש גירוי היצר. אני חושב שהמילים המפורסמות הללו הידועות לכל נער וזקן יספקו את הרב הזה, ואם לא שיפתח גם שו"ת כתב סופר אבן העזר סי' מז וישבע עונג. מקוה שיהיה לכם האומץ הנדרש לפרסם תגובה זו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מה אתה כל כך אנונימי – שמנסה לכתבו ש'מקוה שיהיה לכם האומץ הנדרש לפרסם תגובה זו' כאילו מי מאיים על מי ?
   אין פה שום איומים.
   הדברים ידועים, ואכן רוב הרבנים האשכנזים והספרדים הולכים בשיטה כמו שהצגת, וכן הרב אבינר.
   הכותב טוען טענה אחרת – ואין נושא בעולם ההלכה שאין בו מחלוקת.
   ורק לידיעתך שהכינויים והאשמות 'ליצים ופוחזים המחפשים כל פירצה קלה לשבת עם נשים במסיבה ולחגוג איתם' כאילו הרב אמנון בזק, ועוד אחרים שהוא מסתמך עליהם, חוגגים עם נשים הן האשמות חסרות שחר והוצאת שם רע – שאתה וודאי יודע שאף אדם לא צריך למחול לך עליה !!! לא הרב אמנון בזק ולא רבנים אחרים שטוענים כך חוגגים עם נשים. הם חיים לא בעולם החרדי, הם חיים בעולם בו אנשים חיים ועובדים ופוגשים גם גברים וגם נשים במכולת ובאסיפות הורים ובעבודה ובעוד מקומות, ובעקבות כך הם חושבים שההיתר של הלבוש צריך לחול בימינו ביתר שאת.
   אתה חולק?
   רבנים גדולים אחרים חולקים ?
   אפילו רוב הרבנים חולקים?
   אז מה? בגלל זה זה הופך אותם לפוחזים? אולי תגיד שגם מקומו של ה'לבוש' במקום שאתה כל כך רוצה לזרוק אותם?
   נסה שהדיון יהיה ענייני ולא אישי.
   נסה להתייחס לגוף הטענות ולגוף העניין ולא לגוף האדם.
   נסה לא לייחס לכל מי שלא חושב כמוך כוונות זדוניות אפילות .. . ותגלה שגם דעתך הופכת להיות יותר שקולה עניינית וגם יותר משכנעת

   רון |
   הגב
  • למרות שכמורה הוראה אינני סבור כהרב בזק, אין להביא מדברי הב"ח לאחר שאחרונים כתבו שהמצב השתנה יעויין ב"אוצר הפוסקים". לגופו של נידון אני חושב שאין להשוות ויש מכשולות שלא היו בעבר, מבחינת הלבוש ואוירת הצניעות (נושא שאין מן הצניעות להרחיב בו).
   בכבוד רב

   אור |
   הגב