הרב בוארון: "להפריד את הרבנות מהפוליטיקה"

בישורת האחרונה לקראת הכרעה. המועמד לתפקיד הראשון לציון הגאון רבי ציון בוארון פנה בסוף השבוע במכתב מיוחד לחברי הגוף הבוחר שצפויים ביום רביעי הקרוב להכריע על זהותם של הרבנים הראשים הבאים. "קיבלתי על עצמי להגיש את מועמדותי, מתוך חיל ורעדה, ביודעי שלא שררה ולא כבוד אישי יש כאן, אלא מלאכת שמים ועבדות לעם קדוש".
הרב בוארון מציין במכתבו, "בעזהשי"ת כשאבחר לתפקיד, אתמקד בעיקר בנתינת מענה אישי לכל יהודי ויהודיה הנזקקים לשרותי הרבנות והדת בישראל במאור פנים ובקירוב הדעת עם דגש מיוחד לטיפול בנושאים המגבשים ומאחדים את עם ישראל במדינת ישראל, ואת מדינת ישראל עם היהדות בתפוצות".
הרב הוסיף כי, "ברצוני לפעול להפריד את מוסד הרבנות מהפוליטיקה על מנת למנוע זליגה של מפלגות ופוליטיקאים לתוך עבודת הרבנות ששייכת לכל העם".
הרב מציין במכתבו כי בכוונתו לטפל בנושא תדמית הרבנות בעיני העם וציין, "בדעתי להקים בהקדם גוף מקצועי אשר ייצג נאמנה ויביא לידיעת הציבור את פעילויות הרבנות הראשית, המגוונות והמורכבות, בקרב כל ישראל, ולקרב את כל צרכי הדת לכל יהודי בארץ ובתפוצות זאת מתוך מטרה חשובה, לרומם את תדמית הרבנות הראשית והרבנויות המקומיות, בעניינים הנדרשים".
את מכתבו חותם הרב בתפילה, " אחתום בתפילה לה' יתברך, שיערה רוח קדשו ממרום על כל ישראל, ועל חיילי ישראל, ויעטרם בעטרת ישועה וניצחון. וישובו לבתיהם לחיים טובים וארוכים. ה' עוז לעמו ייתן ה' יברך את עמו בשלום".
צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.