הרב ביטון מחדרה על המתלונן על הניסיון לרצח: טענות סרק

יממה לאחר שפורסם כי הבחירות בחדרה נדחו, הרב ישראל ביטון מגיב על הטענות לניסיון לרצח מצד אנשיו

נגד הרב ישראל מאיר ביטון, עומדת תלונה כי שידל לרצוח יריב שלו, בכיר בעירייה מטעם ש"ס – כך פורסם השבוע (ראשון) בכאן 11. התלונה למשטרה הוגשה בחודש שעבר נגד הרב ביטון, בנו של רב העיר הנוכחי.

לפי התלונה, הרב ביטון הציע בשנת 2010 לחברו כ-15 אלף דולר בעבור המשימה. חלק מן הכסף הונח על השולחן, והרב הציע לכאורה לחברו לחסל את הבכיר או לשכור שכיר חרב בדואי כדי שיעשה זאת תמורת סכום נמוך יותר – והיתרה תלך לכיסו. התלונה הוגשה על ידי היועץ המשפטי של המשרד לשירותי דת, עורך הדין ישראל פת. מי שלכאורה הוצעה לו ההצעה מסר באחרונה עדות במשטרה.

כעת הרב ביטון מגיב לראשונה לדברים.

מצד אנשיו נמסרה תגובה רשמית, בה נאמר: "אנו מברכים על החלטת היועמ"ש על מנת שנוכל להוכיח כי מדובר בטענות סרק של המתלונן הסדרתי מר ידידיה בנימין אשר רודף את הרב ישראל ביטון ומשפחתו למעלה מעשור לאחר שפוטר מניהול מוסדותיו.

"מדובר במתלונן סדרתי שהגיש בעשור האחרון נגד משפחת ביטון אין ספור תלונות. פנה למס הכנסה, לרשם העמותות ולא פסח על אף רשות חוקרת בדרך, כאשר שוב ושוב התבררו תלונותיו כתלונות כשווא.

"לשיא הגיעו דמיונותיו ותלונותיו של בנימין כאשר הגיש בעבר תלונות כי משפחת ביטון מאיימת על חייו ומעוניינת לרצוח אותו. בנוסף אף הגיש תלונה נגד רעיית רב העיר המכהן הגאון רבי שמעון ביטון בגין איומים ברצח בטענה שאמרה לו כי הוא רודף את מוסדות הישיבה וכי הרב  מקפיד עליו.

"הזוי ומופרך לא פחות, שיתוף הפעולה של חלק מכלי התקשורת במשחק המלוכלך הזה רגע לפני הבחירות, כאשר לכולם ברור העיתוי וזהות המתלונן שבחר להעביר תלונתו הפעם דרך המשרד לשירותי דת ולא פנה אפילו למשטרת ישראל כמתבקש, כשברור שכל מטרתו היא שיבוש ההליך הדמוקרטי של בחירת רב העיר חדרה.

"מדובר בתלונה שהרב ביטון אפילו לא נחקר עליה, ונוצר מצב אבסורדי בו כל בר נש יכול להגיש תלונה נגד כל אדם אחר ולרוץ לתקשורת עם מסמך הגשת התלונה ולהכפיש את שמו.

"למותר לציין כי לטענת המתלונן האירוע המדובר התרחש לפני כעשור (!) אז פוטר ממשרתו אצל הרב ביטון, אולם מאז לא הגיש ה'מתלונן הסדרתי' תלונה בנושא למרות שהגיש אין ספור תלונות אחרות. מה שמלמד על אמינות התלונה.

"מובן שאין אפילו צורך לומר, כי האירוע המדובר כלל לא התרחש והרב העלה חיוך על שפתיו כששמע על בקשת התגובה".

במשטרת ישראל אמרו כי "עם קבלת התלונה במשטרה בנובמבר השנה נפתחה חקירה. בימים אלו החקירה עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות. נציין כי משטרת ישראל עושה כל שביכולתה על מנת להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם החשודים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.