הרב בן דהן ללביא בדיון סוער בוועדה לקידום מעמד האשה: "עליי לא מאיימים"

בדיון הוועדה לקידום מעמד האישה המבקשת לבטל סמכות כפולה בין בתי הדין הרבניים לבתי המשפט לענייני משפחה, אשר להם סמכות מקבילה לדון בענייני משמורת, מזונות ורכוש הנלווים להליכי הגירושין. המצב המשפטי כיום קובע, כי ידונו על המקרה במקום הראשון אליו פנה אחד מבני הזוג, וכך נוצרה מציאות שכל הקודם זוכה, וכל אחד מבני הזוג רץ לפתוח תיק במקום המועדף עליו.

ח"כ עליזה לביא מיש עתיד הגישה עצעת חוק כי תיק הגירושין ייפתח אך ורק בהסכמת שני בני הזוג, אך במידה ולא תהיה הסכמה, התיק יעבור רק בבית משפט לענייני משפחה.

סגן השר בן דהן הודיע שבכוונתו להגיש ווטו על ההצעה. במהלך הדיון בוועדה לקידום מעמד האשה אמר בן דהן בנחרצות: "כל נושאי דת ומדינה בכנסת הזו מונחים על הכתפיים שלי בלבד. אם רוצים לקדם הצעות בנושאי דת ומדינה המסלול עובר רק דרכי אחרת זה לא יקרה. אין מה לעשות, זה לא נעים אני יודע. עלי לא מאיימים, אני לא אלעזר שטרן שבוכה על כל יריקה, גם עלי ירקו ולא בכיתי לאף אחד“.

לביא שמאוד לא אהבה את דברי בן דהן אמרה: ”חבל שלא ראינו את הרב בן דהן מופיע בתשדירי הבחירות של הבית היהודי ואומר את הדברים הללו. בבית היהודי העדיפו להציג לנו את בנט אורבך ושקט שהבטיחו לפעול על מנת להחזיר את היהדות לישראלים, אך בפועל הפקידו את כל נושאי דת ומדינה בידיו של הרב בן דהן, שחוסם כל ניסיון לפעול בנושא“.

עוד אמרה לביא: ”הווטו הקודם של הבית היהודי מנע רב ראשי ציוני למדינת ישראל, ובינתיים נראה שבבית היהודי בוחרים להמשיך באותה הדרך. הצעת החוק שהגשתי על ביטול מרוץ הסמכויות, דומה להצעה מהכנסת הקודמת שבין יוזמיה נמנים השר אורי אורבך. כמה סמלי שסיעת הבית היהודי בכנסת הנוכחית הולכת להטיל וטו על הצעה שיזמה סיעת הבית היהודי בכנסת הקודמת“, סיימה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.