הרב בן ציון מוצפי התנצל על הפגיעה ברב אבינר • האזינו

אחרי שכינה את הרב אבינר זרע עמלק, התנצל היום הרב מוצפי בקולו ואמר: אם יצאו מדברי איזה דברים לא מתאימים, אני בפירוש מצר על כך, ומתנצל אם מישהו נפגע מהדברים"

הרב בן ציון מוצפי התנצל על הפגיעה ברב שלמה אבינר.

"רציתי להבהיר שכל מה שאמרתי נאמר בשיעור פנימי מתוך כאב, על המצב שנקלענו אליו עם בני התורה, ובכינוס הגדול שהיה בתחילת שבוע שעבר של כל גדולי ישראל. כאבה לי המציאות שנקלענו אליה, והרגשתי שכולנו צריכים להצטער בצערם שלי ישראל." ככה הסביר הרב בן ציון מוצפי בראיון לרשת מורשת של קול ישראל את דברים הקשים נגד הרב אבינר בתחילת השבוע.

כפי שפורסם בסרוגים בתחילת השבוע, הטיח הרב מוצפי על הרב אבינר בהקשר להפגנת החרדים "איך הוא לא מתבייש? עז פנים לגיהנם, הוא אומר אני אבוא לשם ואתפלל שיתגייסו לצבא, רשע מרושע חוטא ומחטיא, מזרע עמלק זה, איך הוא מדבר דבר כזה? הצבא של מי זה? מי יאכל שם איך אפשר לאכול שם? שבת אפשר לשמור שם? צניעות אפשר לשמור? איך אתה מעיז לומר שאנשים ילכו לשם, תתקן את המצב וילכו לשם אלו שלא לומדים תורה היכולים ללכת לשם. ואלו שלומדים תורה? רשע מרושע כופר בתורה, עוקר את התורה חס ושלום".

בעקבות הדברים הקשים פנו מאזינים סרוגים להנהלת קול ישראל ודרשו את השעיית תכניתו השבועית של הרב מוצפי אם לא יתנצל בפני הרב שלמה אבינר, והערב אכן התקבלה ההתנצלות.

"אמרתי את מה שאמרתי וזה לא היה מכוון כלפי שום אדם, ולכן לא הזכרתי שום שם של שום אדם, אלא רק על הדרך וההשקפה והתופעה. אני בפירוש אומר, שייתכן והיו איזה ביטויים חריפים, אני מצטער שנאמרו, ואם צריך אני גם מתנצל בפני מי שנפגע מהדברים הללו ואני מצר על כך ובעזרת ה' תהיה אהבה ואחוה ושלום וריעות כי בתקופה זו אנחנו מוקפים אויבים מבית ומחוץ, ואנחנו מצווים על האחדות ועל השלום."

"כל מצוות הפורים ניתקנו בשביל אהבה ואחווה ושלום וריעות בתוך חלקי העולם וחלילה לגרום מחלוקת. ואני שוב אומר, אם יצאו מדברי איזה דברים לא כל כך מתאימים, אז אני בפירוש מצר על כך, ואני מתנצל אם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו נרבה אהבה ואחווה לא בדרך של התלהמות, ובעזרת ה' נטהר את האווירה ההיא ועם ישראל ישכון לבטח".

האזינו להתנצלות בשידורי רשת מורשת

צפו בדברי הרב מוצפי שגרמו לסערה הגדולה – בדקה 3

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.