הרב בעדני ל'אקטואליק': "המועצת תכריע היום על עתיד גואטה"

מועצת חכמי התורה של ש"ס תתכנס ביממה הקרובה ותכריע על עתידו הפוליטי של ח"כ יגאל גואטה, כך אומר הגר"ש בעדני ל'אקטואליק'

מועצת חכמי התורה של ש"ס תתכנס ביממה הקרובה ותכריע על עתידו הפוליטי של ח"כ יגאל גואטה, שהכריז הבוקר על התפטרותו, כך אומר חבר המועצת הגר"ש בעדני ל'אקטואליק'.

הרב בעדני אמר בשיחה ל'אקטואליק' כי "המועצת עדיין לא החליטה, והיא תתכנס ביממה הקרובה לדון על עתידו הפוליטי", כך הגיב חבר המועצת של ש"ס לכתבנו הפוליטי ישראל אוחיון. "מה שהמועצת תחליט – זה מה שהוא יעשה", הוא הדגיש.

חבר המועצת  הוסיף, כי היום יתכנסו חברי המעוצת וינתחו את ההקלטה ששודרה בגלי צה"ל, "נתכנס ונשמע את ההקלטה, אני אסנגר עליו, נשמע מה יש לרבנים האחרים לומר ואז תתקבל ההחלטה", הוא הבהיר.

בראיון לרדיו "קול חי" הגיב גואטה לסערה סביבו ורמז כי ההחלטה עדיין לא סופית, "בראש השנה יקבעו בשמיים אם אתפטר", לדבריו, "ש"ס תמשיך בכל מקרה להיות הבית שלי". הסערה סביב גואטה נחשפה לראשונה באתר 'אקטואליק'.

בקרב פעילים רבים שוררת התחושה כי "הכל הצגה" וכי "גואטה לא באמת מתכוון להגיש מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת.

לאחר ההודעה על ההתפטרות, מקורבי גואטה מסרו כי הוא "פגוע מחוסר הגיבוי של דרעי". לדבריהם, "כשראה שדרעי לא מגבה אותו הוא הבין שהוא מודח בפועל ולכן הודיע על התפטרותו".

ל'אקטואליק' נודע כי במהלך היום הגיע ח"כ מיכאל מלכיאלי ועוד בכירים מש"ס לישיבת "פורת יוסף" בשכונת גאולה בירושלים, לחדרו של מרן ראש הישיבה הרב משה צדקה שליט"א, וזאת על מנת לבקש ממנו לחזור בו מהדרישה שלו לפטר את חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס, עקב זה שגואטה כבר התנצל על דבריו ולדבריו הוא לא הובן כראוי.

כעת הח"כים מבקשים מהרב שיחזור בו מהדרישה, וכי יתאפשר לגואטה להמשיך לכהן כחבר כנסת.

כזכור, דרמה גדולה מתרחשת בשעות האחרונות במפלגת ש"ס, לאחר הודעת חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס על התפטרותו בעקבות הסערה שחולל אחרי הראיון לגל"צ בו סיפר שהשתתף יחד עם בני משפחתו בחתונת התועבה של אחיינו. הסערה בעקבות הדברים נחשפה לראשונה ב'אקטואליק'.

אחותו של גואטה סוזי בן צבי נדהמה "אני לא מאמינה שהוא התפטר", אמרה לערוץ 10 "הוא לא היה נוכח בחופה בכלל. הוא הגיע אחרי. רק אולי שעה לפני שהסתיימה החתונה הוא הגיע, ואנשים עמדו ונתנו לו כבוד על זה שראו אותו נכנס. אמרו לו כל הכבוד. אנחנו מורידים בפניך את הכובע. להפך, אני הצטערתי שהוא לא היה בחופה. אני התרגשתי נורא כשראיתי אותו נכנס".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי ממשיך להשתמש ברבנים כשכפץ הגנה בלבד,אין דעת תורה בשס!!!

  אפילו החילונים נגעלים מגואטה

  יעקב קריספל |
  הגב
 2. היה ברור שזו הצגה כדי למשוך זמן ולערבב את רבני שס

  זה מוכיח כמה שס נשלטת בידי אינשי דלא מעלי

  אורי שניאור |
  הגב
 3. בושה שמנסים לשקר ולשנות את דעת הרבנים בשס

  תכלס אין הנהגה רוחנית בשס!!!

  מוטי קדוש |
  הגב
 4. עולם הפוך

  "אני אסנגר עליו" איייי כשהעלילו על הרב אמנון יצחק שליט"א עלילות שווא ושקרים הוא לא זכה לחנינה ו"סינגור" מצד חבר המועצת נהפוך הוא סניגור נעשה קטיגור. ועכשיו, זאת לא עלילה, זו מציאות עגומה ומביישת ובכל זאת מצהירים מראש כי יסנגרו עליו. אם זה לא עולם הפוך אז מה זה??.??.??..?
  כואב, כואב מאד.

  בני |
  הגב