בלעדי: הרב בעדני על מנהיגות דרעי: "ד' יעזור" והתייחס לראשונה למינוי הגר"ש כהן • ראיון חג (וידאו)

רגע לפני החג, נכנסנו למעון קודשו של חבר מועצת החכמים, הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א, כדי לשמוע מעט דברי חיזוק בענינים שעל סדר היום. על גזירת הגיוס: "המדינה מזיקה לעצמה, האברכים חייבים להתחזק כנגד הניסיונות. על הסתלקותו של מרן: "בתקופתו השלטון לא היה מעיז לנסות לגייס תלמידי ישיבה. הדור הפסיד, נשאר רק ללמוד ממעשיו". על שס בראשות דרעי: "השם יעזור". צפו בוידאו

הציבור החרדי עבר שנה לא קלה: גזירת הגיוס, חוק הגיור, הקיצוץ בתקציב הישיבות ועוד שלל חוקים המנסים לפגוע ולקעקע את כל הקדוש והיקר לציבור החרדי. כאילו שלא די לש"ס בכל זה, חטפה המפלגה מכה אנושה בדמות הסתלקותו של מרן הרב עובדיה זצ"ל לשמי רום. בנוסף, נאלצה המפלגה להתמודד עם המתח והתככים הפנימים שבין מחנה ישי למחנה דרעי.

לקראת חג הפסח, זכינו להיכנס אל הקודש פנימה, לתוך ביתו של חבר מועצת חכמי התורה, הגאון הגדול רבי שמעון בעדני, לשיחת חג מיוחדת. בשיחה ביקשנו מכבוד הרב התייחסות לנושאים שעל הפרק – ברוח ובגשם, וכמובן גם להסתלקותו של מרן פאר הדור זצ"ל.

ראשית ביקשנו לשמוע את דעתו של הרב, דעת תורה, בענין חוק הגיוס שעבר בחודש האחרון בכנסת.

"יש לי רק דבר אחד לומר: להתחזק בלימוד התורה. הגמ' אומרת כל המקבל עליו עול תורה מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ. זה מה שצריך לעשות. שיתחזקו בלימוד התורה, והלימוד הזה יציל אותם מכל רע ויפטור אותם מהעול של גיוס בני הישיבות והמכשולות, ובזכות התורה הקדושה ניגאל מכל הצרות העומדות בפתח זמן חרותינו, ומכל הבעיות השולטים האלו שרוצים להשית עלינו ולהפריע לנו בגזירות רעות ה' ישחרר אותנו מהם".

הרב המשיך ואמר בכאב: "הרי העולם לא יכול להתקיים בלי בני הישיבות ואברכי הכולל שיושבים ולומדים את התורה בטהרה, השלטון הורס את המדינה במהלך של גזרת הגיוס הנורא".

שאלנו את הרב: מנהלי המוסדות ואברכי הכוללים עוברים ימים לא קלים מבחינה גשמית, מה המסר שכבוד הרב יכול לעביר להם?

"ה' יעזור שיחזיקו מעמד ולא יתייאשו, יבוא להם פרנסה ממקום אחר. רק ללמוד ויש הרבה דרכים למקום, התורה תביא את הכל. הרי כתוב כל המקבל על עצמו עול תורה מעבירים ממנו עול דרך ארץ. יהודי חייב להאמין שיש אבא למעלה שמוביל את העולם. אם יתחזקו בלימוד התורה אף אחד לא יצליח לפגוע".

ביקשנו את התייחסותו של הרב להסתלקותו של מרן זצ"ל:

"מרגישים את חסרונו של מרן על כל צעד ושעל, לא שייך שלא להרגיש בחסרון הגדול. המכה הכי גדולה לעולם התורה היתה בפטירת מרן, הרי השלטון לא היה מעיז לנסות לגייס את בחורי הישיבות כשמרן היה בחיים. הדור הפסיד. נשאר לנו רק ללמוד מדרכו הקדושה.

שאלנו: מועצת חכמי התורה החליטו למנות את החכם הגאון רבי שלום כהן לנשיא מעוצת חכמי התורה, מה דעתו של הרב על ההחלטה?
"אני מאוד שמח על כך, אני מאוד מרוצה. חכם שלום הוא כולו תורה, מתאים לעמוד בתפקיד".

ביקשנו לשמוע את דעתו של הרב על התנהלותה של שס, בראשות אריה דרעי.

הרב, שהערכתו ואהבתו לאלי ישי ידועים לכל, בחר שלא להתייחס לעצם הנושא, ואמר: "ה' יעזור, מהשם מצעדי גבר".

צפו בוידאו:

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קוקר אתם האתר הכי גרוע והלא אובייקטיבי שיש בכל האתרים החרדים. הרב אריה דרעי המנהיג הבלתי מעורער של יהדות ספרד המתחדשת והגאה. שליחו של מרן ומקים עולה של תורה. שום התעלמות והשמצות לא יעזרו לכם רק ידגישו את עליבותכם. נראה אותכם אמיצים לפרסם הודעה זו. דן הגלילי.

  דן הגלילי |
  הגב
  • 'אריה דרעי המנהיג הבלתי מעורער'…. ובכן ידיד תנחת מהאטמוספרה ותבין שרוב הספרדים בזים לאיש המושחת והרע הזה, הוא מתנהג כראש מאפיה, ואבוי למי שעמוד לו בדרכו, אך "משפיל גאים השם" הוא ישפיל את הנגע הרע הזה 'אריה דרעי' . הוא מאוס, איכס, איכס, איכס, ואני ספרדי וחרדי. אתה מסכן שאתה מחשיב פוליטיקאי עלוב נפש למנהיג שלך……

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • כבר ביקשתי ממכם צוות אתר קוקר שמנסה להכפיש את הרב אריה דרעי שליט"א שלא להגיב על תגובות של מגיבים היראים לדבר ה' ולפסק מרן הגר"ע זצ"ל שפסק שהוא יעמוד בראשות התנועה הקדושה, ולשחק אותה כאילו זה דעת הקהל…

    אדם |
    הגב
 2. "גזירת הגיוס" חריידים חמורים הלוואי, והייתם מכירים גזירות אמיתיות, מציע לכם לחזור לתימן, ליטא, לא יחסר פה שום דבר בלעדיכם
  אתם מרוויחים את השנאה כלפיכם בצדק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ג'ימי פרקינסון האלהים שלכם המרן שלכם זה דרעקי לכו לעזזאל יחד אתו

   ספערדעי עיעייד |
   הגב
 3. אין גבול לחוצפה שלכם. תלכו לעזאזל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב