הרב ברלנד: "אגיע לאומן באזיקים" פרקליטו: לא נאפשר הגעתו

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הגר"א ברלנד שואף להגיע לאומן, "השאיפה של הרב היא להיות באומן בימי ר"ה ו"אין לו בעיה אף להיעצר ולבוא לאומן באזיקים", כך עו"ד נהרי בשמו של הרב ברלנד שמבהיר: לא נאפשר זאת

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הגר"א ברלנד ששוחרר ממעצר בהולנד נמצא בימים אלו  בקרב מול פרקליטיו על השהות באומן בראש השנה הקרוב.
הרב ברלנד, השוהה בימים אלו בהולנד תחת צו איסור יציאה מהארץ שואף למרות מצבו המשפטי לחגוג את ימי ראש השנה הבעל"ט באומן לאחר שבשנה שעברה נבצר ממנו להגיע למקום.
בשיחה שקיימנו באתר 'קוקר' עם פרקליטו של הרב, עו"ד שרון נהרי, הסביר נהרי כי מצבו המשפטי של הרב לא יאפשר את היציאה מהולנד עד להסגרתו לישראל.
 אליעזר ברלנד ברכב
"השאיפה של הרב היא להיות באומן בימי ר"ה ו"אין לו בעיה אף להיעצר ולבוא לאומן באזיקים", כך עו"ד נהרי בשמו של הרב ברלנד
.
 "אנחנו המשפטנים סירבנו בטענה שיציאה כזו מהולנד רק תסבך את מצבו של הרב". סיכם נהרי.
מקורבו ויד ימינו של הרב, ירון ימין השוהה עימו בהולנד: משער בשיחה עם 'קוקר', כי הסיכויים להגעת הרב לאומן קלושים. ירון הוסיף כי ניסה להציע ערבות של שני מיליון יורו בעבור יציאתו של הרב מהולנד, אך ההצעה נדחתה על הסף.
ימין ששוהה לצידו של הרב העביר מסר לחסידיו של הרב שיגיעו לשהות לצידו בחגים הקרובים ובמשך החודשים הבאים לאחר מכן כחלק מהסתגלותו של הרב בהולנד.
ימין מספר כי בכירים בקהילה היהודית ניהלו עימם מגעים להכתרתו של הרב ברלנד כרב מקומי או כרב ראשי, מה שמסמל על רצון הקהילה בשהותו של הרב במקום בשונה ממקומות קודמים בהם הרב שהה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.