הרב ברלנד הודה: "שלחתי את בני להצית תמונות תועבה"

בצל מעצרו של הרב ברלנד, מתפרסם היום (שלישי) סרטון בו הרב מודה לראשונה שהוא זה שלח את בנו להצית לפני כ-17 שנים תחנות אוטובס במחאה על כרזות תועבה של נשים לא צנועות. צפו .

הולך ומסתבך: בצל מעצרו של הרב ברלנד, מתפרסם היום (שלישי) סרטון בו הרב מודה לראשונה שהוא זה שלח את בנו להצית לפני כ-17 שנים תחנות אוטובס במחאה על כרזות תועבה של נשים לא צנועות.

לפני כחמש שנים, צולם הסרטון בו הרב מודה לראשונה ומתפאר באזני חסידיו, כי שלח את בנו ואנשיו להצית עשר תחנות אוטובוס במקומות שונים ברחבי הארץ. במהלך האירוע עצמו הוצתו בבת אחת כל עשר התחנות, בו הופיעו "תמונות תועבה" שהופיעו בשלטי הפרסום.

"זה היה "זאת חנוכה" (היום האחרון של חג החנוכה), לפני 17 שנה זה היה…", משחזר הרב לתלמידיו. "נסעו לראשון לציון, נסעו לבת ים, נסעו לחולון, ועשו, עשו… בכל מקום שהיה איזה תמונה (של אשה לא צנועה) אז עשו מזה נר חנוכה… יש פלסטיקים והביאו קצת נפט, ועשו 8 נרות חנוכה, ואחרי זה הקימו מחסומים, פתאום כל הארץ בוערת, כל הארץ להבה".

הרב ברלנד התייחס הרב למעורבות בנו למעשים. "הבן הזה (נחמן ברלנד) שהלך ושרף תחנות, הלך במסירות נפש אחרי אבא שלו כל החיים, הוא רק הלך אחרי אבא שלו. מה שאבא שלו אמר לו, לקפוץ לאש, ואחרי שהוא שרף את התחנות עם אריה גולדבלום, הם הגיעו לשמואל הנביא, מהמרכז, והיה הכל מחסומים, כל הארץ עלתה בלהבות".

הצטיידו בתחפושות – והציתו

מאיר דוד איזיק, החתן הטרי של ברלנד ושמואל שטרנגר, תלמיד ישיבת שובו בנים, נתפסו באחת התחנות מחופשים ב"תלבושות חילוניות", מכנסי ג'ינס ופיאות בלונדיניות, כשברשותם גלון נפט וכפפות. הם נשפטו וריצו חצי שנת מאסר, ואילו המשלח לא נמצא עד היום.

המשטרה לא הצליחה לפענח מי עמד מאחורי המעשה. אלא שבסרטון שצולם לפני שברלנד ברח מהארץ לפני כחמש שנים הוא מתפאר בכך שהוא למעשה המשלח וכי בנו הוא זה שביצע את המעשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.