הרב ברלנד יוסגר לישראל – פרקליטיו יערערו

בית המשפט בהולנד קיים דיון בבקשת ההסגרה לישראל של מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד והכריע כי הרב ברלנד יוסגר לישראל • מקורבי הרב: "נערער על ההחלטה".

בית המשפט בהולנד קיים היום דיון סופי ומכריע בקשת ההסגרה לישראל של מנהיג קהילת 'שובו בנים', הרב אליעזר ברלנד.

לקראת הדיון קיימו חסידיו בירושלים עצרות תפילה להצלחת משפטו של רב הקהילה. אך ההכרעה נפלה, ועל פי החלטת בית המשפט הרב ברלנד יוסגר לישראל.

ראש מוסדות 'שובו בנים' נמלט לפני כשנתיים מישראל למרוקו בשל חשדות חמורים נגדו בישראל. מאוחר יותר נאלץ לעזוב את אדמת המדינה בהוראת מלך מרוקו, בעקבות כתבה שפורסמה באחד מהעיתונים המרכזיים וסיפרה בהרחבה על החשדות נגדו ועל הסיבה שהביאה אותו למרוקו עם משפחות חסידיו.

במשך שבועות ארוכים ניסו חסידיו לאתר מדינה אחרת שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל והפור נפל על זימבבואה שבאפריקה. כעבור זמן קצר נאלץ להימלט אף משם ושהה ביוהנסבורג. כעת הוא שוהה בהולנד עד להסגרתו הסופית.

עו"ד שרון נהרי פרקליטו של הרב שוחח עם כתב 'קוקר' והבהיר כי ההחלטה על הסגרתו עלולה לקבל תפנית לאחר שיערערו על ההחלטה לבית המשפט.

לפני כשבועיים בית המשפט באמסטרדם קיים דיון בשאלת הסגרתו. בתום אותו הדיון קבע בית המשפט כי מאחר שבמהלך סוף השבוע האחרון שקדם לדיון התקבלו טיעונים חדשים על ידי פרקליטיו של הרב ברלנד, עו"ד לואי דה ליאון ושרון נהרי, הרי שיש לקיים דיון נוסף לאחר שייבדקו הטענות החדשות. כאמור, אחרי כשבועיים ניתן הפסק המכריע על הסגרתו של הרב ברלנד לישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.