הרב ברלנד נכנס עם 1,500 מתפללים לקבר יהושע בן נון – בקבוק תבערה הושלך

 כוח צה"ל מהחטיבה המרחבית "אפרים", מג״ב ומשטרת ישראל אבטחו הלילה את כניסתם של כ-1,500 מתפללים שנכנסו לקברו של יהושע בן נון השוכן בכפר כפל חארת'. בין הנכנסים הרב אליעזר ברלנד וחסידו. צפו

כוח צה"ל מהחטיבה המרחבית "אפרים", מג״ב ומשטרת ישראל אבטחו הלילה את כניסתם של כ-1,500 מתפללים שנכנסו לקברו של יהושע בן נון השוכן בכפר כפל חארת'. בין הנכנסים הרב אליעזר ברלנד וחסידו.

הרב ברלנד

הרב ברלנד נכנס הלילה עם 1,500 מתפללים לקברו של יהושע בן נון השוכן בכפר כפל חארת'

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ חמישי 19 אוקטובר 2017

במהלך אבטחת הציר נזרק על הכוח בקבוק תבערה, אין נפגעים ולא נגרם נזק. המשך הכניסה עבר ללא אירועים חריגים. כניסה ועלייה אל הקבר מתאפשרת אחת למספר חודשים בתיאום ובליווי כוחות הביטחון.

מפקד גדוד דוכיפת של חטיבת כפיר, סא״ל יניב מלכה, אמר: "אנחנו מוכנים ונכונים למשימת אבטחת המתפללים בכל עת שנידרש לכך זאת על מנת לאפשר תפילה בטוחה ונעימה של המתפללים." הוא מוסיף "הקשר עם תושבי הגזרה חשוב לנו מאוד. גם בפעילות הביטחון השוטפת של הגדוד יש מעורבות ושיתוף פעולה מצויין בין הרבש״צים למפקדים, נמשיך לפעול ולייצר ביטחון ותחושת ביטחון של התושבים בגזרה".

במהלך הלילה פעלו כוחות צה״ל מהחטיבה המרחבית "עציון" בכפר חירבת צפא. במהלך הסריקות נתפס נשק מייצור עצמי. הנשק הועבר לידי כוהב"ט.

במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, מג״ב ומשטרת ישראל באיו״ש שבעה מבוקשים. שישה מהמבוקשים שנעצרו חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב״ט. המבוקשים הועברו לחקירת כוהב״ט.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.