תעלומה בשובו בנים: הרב ברלנד נמלט לברזיל?

במהלך יום שישי צצו שמועות ברשת החברתית על כך שרבה של קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, נמלט לברזיל. מקרובי הרב ברלנד: "הקשר עימו נותק"

תעלומה בשובו בנים:במהלך יום שישי נעלמו עקבותיו של מנהיג קהילת שובו בנים,הרב אליעזר ברלנד, הרב  ששוהה בהולנד נעלם מהקהילה באמסטרדם, ולא יצר קשר עם הקהילה עד מוצאי השבת .

על רקע החלטת בית המשפט העליון בהולנד להסגיר את הרב אליעזר ברלנד לישראל, במהלך יום שישי צצו שמועות ברשת החברתית על כך שרבה של קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, נמלט לברזיל.

בתחילה, היו אלו הודעות ווטסאפ אנונימיות שהפכו בתוך שעות ספורות למבול של ציוצים מצד מקורבי הרב אליעזר ברלנד,  הכתב נתן רבני, דיווח בפייסבוק  על הצלחתו של הרב ברלנד לברוח לברזיל, "ביי ביי אירופה". הוא כתב.

בנימין מחלב מקורבו של הרב ברלנד,  צייץ אף הוא וכתב "בקרוב נראה את הרב שוב", מחלב הוסיף בסטטוס נוסף: "שבת שלום שבת של שמועות טובות ומשמחות. להצלחת מורי ורבי אליעזר בן עטיה בכל מקום".

העיתונאי יקי אדמקר צייץ בטוויטר: "השמועות על הימלטות הרב ברלנד מאירופה: אחד האנשים הקרובים לרב ועוד כמה מהחסידים שהיו בסביבתו, ניתקו משימוש בסופ"ש את המספר המקומי שלהם בהולנד".

לאחר צאת השבת בני מחלב פיזר מעט את הערפל וצייץ, "לאחר צאת השבת הטלפון האחרון של הגר"א ברלנד זה לרעיתו בערב שבת לאחל שבת שלום. הכל ספקולציות ספינים ודמיונות".

בשובו בנים כאמור, תוהים,  לאן נעלם הרב ברלנד, בנתיים, הקשר עימו נותק ולא ברור מה עלה בגורלו, מקורבי הרב  סבורים שהרב אכן נמלט לאחת מהמדינות שלהן אין הסכם הסגרה עם ישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.