הרב ברלנד מוותר על המאבק נגד ההסגרה(וידאו)

ע"פ הדיווח בערוץ הראשון מנהיג קהילת 'שובו בנים' וויתר על המאבק המשפטי נגד הסגרתו – צעד משמעותי לקראת ההסגרה הצפויה {מתקרב לישראל}

מנהיג קהילת 'שובו בנים' הגאון רבי אליעזר ברלנד מתקרב לישראל: ע"פ הדיווח בערוץ הראשון הרב ברלנד וויתר על המאבק המשפטי נגד הסגרתו, צעד משמעותי לקראת ההסגרה הצפויה, מנגד פנה לשר המשפטים הדרום אפריקני וטוען כי הבקשה להסגירו היא התנכלות פוליטית בשל הניסיון לקרב בין יהודים לפלסטינים.

רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן, ששהה ביוהנסברג שבדרום אפריקה כדי לפעול להקלת מאסרו של הרב ברלנד, סיפק עדות ראשונה לתנאי מעצרו של מנהיג 'שובו בנים'. "הרב צריך ישועה גדולה", סיפר בראיון לקו המידע של 'שובו בנים'. "חייבים להוציא אותו משם. יומיים הוא לא אכל. לא רצו להכניס לו אוכל וברוך השם הצלחתי. היום הלכתי למנהל הכלא הפכתי את העולם ונתתי לרב את האוכל ביד. אבל זו בעיה יומיומית".

הרב הוסיף לתאר את תנאי מעצרו הקשים של הרב ברלנד. "עצם זה שהרב נמצא בבור זה פחד פחדים. זה מזכיר את יוסף הצדיק בבור ואנחנו צריכים לעשות את הכל בכדי להוציא את הרב מהבור הזה כדי שהוא יוכל להגדיל תורה ולהאדירה".

יצויין כי גם סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש מקיים בימים האחרונים מגעים עם גורמים משפטיים כדי למנוע פגיעה במנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד השוהה בימים אלה במעצר ביוהנסבורג שבדרום אפריקה.

פרוש שוחח אודות האפשרות לפעול להקלת מאסרו של הרב ברלנד עם שרת המשפטים איילת שקד. בשיחה עמה ציין כי גם ברמה ההומניטרית מדובר ברב מבוגר בן 80 המנהיג רבבות חסידים בארץ ובעולם.

בדבריו הדגיש בפני השרה, שהמצב הקיים שבו רב בגיל כה מופלג יושב בכלא ביוהנסבורג בתנאים קשים – הוא בלתי אפשרי. "על מדינת ישראל לעשות הכול על מנת להקל עליו", ביקש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.